Mszą św. celebrowaną u warszawskich dominikanów na Freta w rocznicę zwycięstwa Majdanu w 2014 r. rozpoczęły się dni modlitw o pokój w Ukrainie.
„Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza, a za zło karze”? O to zdanie trwa batalia polaryzująca „katolicki” internet. Prawda to, czy nieprawda?
"Panie Jezu, jeśli chcesz, żebym poszła do zakonu, to pójdę, ale lepiej, żebyś tego nie chciał!" - modliła się siostra Judyta Woźniak przed wstąpieniem do klarysek kapucynek w Krakowie. Dziś została wybrana opatką tej wspólnoty.
"Ratio et Spes" to nagroda przyznawana wspólnie od 2020 r. przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika i Watykańską Fundację Joseph Ratzinger-Benedetto XVI za wybitną interdyscyplinarną publikację naukową lub cykl publikacji mieszczących się w corocznie określanej problematyce.
Stolica Apostolska przypomina o potrzebie ścisłego przestrzegania Motu proprio Traditionis custodes, którym Papież ograniczył przed dwoma laty możliwość w pełni swobodnego sprawowania przedsoborowej liturgii, wprowadzoną przez wcześniejsze motu proprio Summorum Pontificum Benedykta XVI.
Wszechukraińska Rada Kościołów i Organizacji Religijnych wezwała, by rocznica rozpoczęcia wojny Rosji przeciw Ukrainie 24 lutego była dniem postu i narodowej modlitwy we wszystkich kościołach i innych miejscach kultu.
Film "Nowicjusz" to opowieść o tym, jak działa Pan Bóg. - Nie ma w tym cukierkowatości, jest normalność - mówi reżyser dokumentu o. Łukasz Woś OP.
Towarzystwo Jezusowe wydało oficjalne oświadczenie w sprawie ojca Marka Rupnika. Czytamy w nim, że nowe skargi dotyczące nadużyć popełnionych przez słoweńskiego jezuitę obejmują okres ponad 30 lat. Prowadzone będzie dalsze postępowanie wewnętrzne. Na zakonnika nałożono kolejne kary.
Zachęcamy, by Wielki Post – Czas Pasyjny wypełniony był wysiłkami na rzecz budowania jedności i solidarności. Uczmy się rozmawiać ze sobą w rodzinach, Kościołach i społeczeństwie, pamiętając o wzajemnym szacunku i skupiając się na tym, który nas łączy – na Chrystusie – napisali rzecznicy Kościołów różnych denominacji chrześcijańskich we wspólnym dokumencie na Wielki Post ‒ Czas Pasyjny.
Rekordowe zbiórki finansowe i rzeczowe, organizowanie transportów na Ukrainę, zapewnianie miejsc pobytu dla uchodźców i otaczanie ich opieką, przekazywanie pomocy płynącej ze wspólnot z innych krajów i – co może najważniejsze – praca na Ukrainie, służba tym, którzy zdecydowali się lub zmuszeni byli pozostać w ogarniętym wojną kraju – tak wyglądała w pierwszym roku wojny pomoc Kościoła w Polsce ofiarom konfliktu za naszą wschodnią granicą.