Dziennik „New York Times” zamieścił dziś obszerne wspomnienie o irlandzkim zakonniku o. Dermocie Doranie, któremu przypisuje się uratowanie może nawet ok. miliona ludzi podczas wojny domowej w nigeryjskiej Biafrze w 1969 r. Członek Zgromadzenia Ducha Świętego pod opieką Niepokalanego Serca Maryi (duchaczy) zmarł 19 maja br. w wieku 88 lat w Dublinie.
Włosi wspominają w tych dniach 80-lecie tak zwanego Kodeksu Kamedułów. Był to wypracowany przez katolickich intelektualistów program powojennej odbudowy kraju.
W południe nadeszła wiadomość, że kapłan odszedł do Pana.
Do prawdziwego spotkania osób potrzebne jest słuchanie przed mówieniem, rozumienie przed ocenianiem, dzielenie się sobą przed dyskutowaniem - mówią KAI Irena i Jerzy Grzybowscy.
Nie ma pewnych dowodów na to, że to Włodzimierz Leś, granatowy policjant z Łańcuta doniósł Niemcom, że w domu Ulmów ukrywają się Żydzi, są natomiast dowody na jego liczne związki z całą sprawą – mówi dr Marcin Chorązki, główny historyk Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej i pracownik krakowskiego IPN.
Włochy są już w istocie postchrześcijańskie – uważa mediolański miesięcznik katolicki "Il Timone", powołując się na własne badania, z których wynika m.in., iż ponad 37 proc. mieszkańców tego kraju uważa się za niewierzących.
W sobotę w Mikołajkach odbędzie się spotkanie ewangelizacyjno-modlitewne "Z Maryją na Jeziorach". Jego uczestnicy będą prosić Boga o ustania wojny w Ukrainie, pokój na świecie i nowe powołania oraz polecać Mu misjonarzy i turystów - zwłaszcza żeglarzy, którzy pływają po mazurskich jeziorach - poinformowała w komunikacie diecezja ełcka.