Umowę zakupu przez Polskę od USA 32 samolotów bojowych piątej generacji F-35 podpisał w piątek w Dęblinie szef MON Mariusz Błaszczak. W uroczystości wzięli też udział: zwierzchnik sił zbrojnych, prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i ambasador USA Georgette Mosbacher.
Przewodniczący KEP wyraził poparcie dla dialogu ws. sytuacji w wymiarze sprawiedliwości i narastającego konfliktu związanego z jego reformą.
Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda może liczyć na 44-proc. poparcie, zaś kandydatka PO Małgorzata Kidawa-Błońska na 24-proc. - wynika z sondażu Kantar przeprowadzonego dla TVN. W drugiej turze wyborów 54 proc. badanych poparłoby Dudę, a 42 proc. Kidawę-Błońską.
Do czasu rozstrzygnięcia sporu kompetencyjnego przez TK postępowania przed organami, które są w tym sporze, są zawieszone. Podjąłem decyzję, aby wstrzymać się z nominacjami sędziowskimi do czasu rozstrzygnięcia sporu przez TK - oświadczył w czwartek prezydent Andrzej Duda.
Obecnie jest ok. 30 Polaków chętnych do ewakuacji z Wuhan - poinformował w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Transport ma się odbyć do połowy przyszłego tygodnia. Mamy już w Polsce testy na nowego koronawirusa; przygotowujemy laboratoria do diagnostyki - dodał.
Nie ma nadal potwierdzonego żadnego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce, choć prędzej czy później na pewno taki przypadek się pojawi - poinformował w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że sytuacja jest na bieżąco monitorowana.
Przygotowujemy w najbliższych dniach transport Polaków z Wuhan do kraju - poinformował w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Mamy przygotowane oddziały zakaźne na przyjęcie tych Polaków - zapewnił.
Mieszkający od 13 lat w Polsce obywatel Chin, który wrócił niedawno z Wuhan, jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Pacjent jest diagnozowany w kierunku grypy lub koronawirusa.
Przyczepa z alarmistycznym banerem skierowanym do rodziców będzie pojawiać się przy gdańskich szkołach. To nowa inicjatywa Odpowiedzialnego Gdańska w batalii o powstrzymanie miejskiego programu edukacji seksualnej dzieci.
Uczelnie muszą być przestrzenią, gdzie swobodnie ścierają się poglądy - powiedział szef resortu nauki Jarosław Gowin. W czwartek ogłosił on założenia do projektu nowelizacji, która ma - jak mówił - gwarantować wolność wyrażania poglądów na uczelniach i w instytucjach naukowych lepiej, niż dotychczas.