"Wielką i niepowetowaną szkodę" poniesie wierzący, który nie będzie mógł dostać ostatniego namaszczenia. Tak sędzia pokoju w Foligno w środkowych Włoszech uzasadnił decyzję o cofnięciu mandatu, jaki policja drogowa wymierzyła duchownemu za przekroczenie dozwolonej prędkości.
Umocnieniu istniejących relacji oraz świadczeniu o możliwości zgodnej współpracy katolików i muzułmanów ma służyć podróż od 17- do 21 lutego przedstawicieli francuskiego Kościoła katolickiego i wyznawców islamu do Algierii.
Amerykańskie Kościoły chrześcijańskie oficjalnie podjęły dyskusję poświęconą drastycznemu ubóstwu dzieci w Stanach Zjednoczonych.
Czy s. Łucja zostanie wkrótce beatyfikowana? Nawiązując do spekulacji na ten temat przebywający 18 lutego w Fatimie kard. José Saraiva Martins przypomniał, że zgodnie z procedurą prawa kościelnego proces kanonizacyjny nie może rozpocząć się wcześniej niż 5 lat od śmierci kandydata do chwały ołtarzy.
Odstawienie na bok alkoholu na czas Wielkiego Postu to zadanie wskazane przez irlandzkich biskupów.
W Berlinie zakończył się 57. Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Główną nagrodę, Złotego Niedźwiedzia, otrzymał chiński film „Małżeństwo Tui" ("Tu ya de hun shi") w reżyserii Wanga Quanęana.
W Andaluzji odbyło się referendum na temat nowego statutu tej autonomii Hiszpanii. Nie chroni ona jednak ani opartej na małżeństwie rodziny ani życia. Dlatego też biskupi Andaluzji wezwali wiernych by głosowali „zgodnie z nauczaniem Kościoła".
Włoska wytwórnia filmowa "Lux Vide", która ma na swoim koncie seriale oparte na Biblii oraz film biograficzny "Jan Paweł II" z Jonem Voightem w tytułowej roli, przystąpi niebawem do kręcenia filmu o życiu i dziele założyciela Opus Dei.
Sytuacja społeczna, religijna i kościelna Ameryki Łacińskiej to temat watykańskiego spotkania przedstawicieli Stolicy Apostolskiej w krajach tego kontynentu - podał Nasz Dziennik.
Ojciec Święty napisał pierwsze w historii pismo do wiernych w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej - podaje Nasz Dziennik.