Odczuwamy głęboki szacunek do osoby Benedykta XVI przede wszystkim dlatego, że jest on znanym teologiem, broniącym tradycyjnych wartości chrześcijańskich i że jest pokornym chrześcijaninem - powiedział KAI ks. Igor Wyżanow z Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego (RKP).
Zbliżające się osiemdziesiąte urodziny Benedykta XVI świętowano w jego ojczyźnie. We wszystkich niemieckich diecezjach odprawione zostały z tej okazji jubileuszowe Msze św. W głównych uroczystościach w katedrze świętej Jadwigi w Berlinie wzięli udział liczni dyplomaci a także kanclerz Niemiec Angela Merkel.
Do owocnego wykorzystania „tego specjalnego czasu łaski, jakim jest święto Bożego Miłosierdzia" wezwał Hiszpanów przewodniczący Apostolstwa Bożego Miłosierdzia w tym kraju. Główne uroczystości odbywają się w katedrze Almudena w Madrycie.
W katedrze w Castellammare di Stabia 15 kwietnia odbyły się uroczystości beatyfikacyjne zmarłej 13 grudnia 1921 r. Marii Magdaleny od Męki Pańskiej, założycielki zgromadzenia Kompasjonistek Sług Maryi. Z upoważnienia Papieża przewodniczył im prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard. José Saraiva Martins.
Rosyjski Kościół prawosławny obchodzi 15 kwietnia tzw. antypaschę, czyli święto odnowienia Paschy - Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego antypascha nosi również nazwę Niedzieli Odnowienia.
Stan współczesnej teologii znalazł się w centrum prac Międzynarodowej Komisji Teologicznej.
Ponad 400 przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich z całych Włoch zebrało się w Mediolanie by „poprzez wiarę odważnie budować pokój".
350 tys. egzemplarzy wynosi pierwszy nakład włoskiego przekładu książki Benedykta XVI "Jezus z Nazaretu". Poinformował o tym prezes koncernu wydawniczego RCS Mediagroup Piergaetano Marchetti.
"L'Osservatore Romano" drukuje oświadczenie nuncjusza apostolskiego w Izraelu abp. Antonio Franco w sprawie jego rezygnacji z udziału w dorocznej uroczystości upamiętniającej ofiary Szoah, która odbędzie się w Yad Vashem. Arcybiskup mówił o tym agencji informacyjnej episkopatu Włoch SIR.
Włoscy obrońcy praw zwierząt proszą, aby Benedykt XVI zrezygnował z noszenia swoich strojów podbitych futrem. Swoją prośbę argumentują "szacunkiem dla świętości życia" zwierząt.