Do podjęcia odważnych działań dla przezwyciężenia ubóstwa w świecie wezwali przywódców najbogatszych państw globu i Rosji przewodniczący episkopatów krajów G-8. Wystosowali oni list przed rozpoczynającym się 6 czerwca szczytem tych państw w niemieckim kurorcie Heiligendamm koło Rostocku.
Rodzina europejska znajduje się w zatrważającym stanie - wynika z raportu Instytutu Polityki Rodzinnej. Jego autorzy zebrali dane statystyczne z 27 krajów Unii z ćwierćwiecza 1980-2005.
Ojciec Święty utworzył diecezję Shendam w Nigerii, a jej pierwszym ordynariuszem mianował dotychczasowego biskupa Jalingo, Jamesa Naamana Damana. Hierarcha ma 51 lat i należy do zakonu augustianów.
Konwergencja mediów i nowoczesne technologie komunikacji w służbie Kościoła to temat trwającego od 28 maja do 3 czerwca w Bangkoku spotkania azjatyckich biskupów kierujących komisjami ds. środków społecznego przekazu.
Podczas gdy libańskie wojska rządowe kontynuują ofensywę przeciwko islamskim ekstremistom z ugrupowania Fatah al-Islam chrześcijanie Libanu organizują modlitwy i marsze w intencji pokoju.
Watykańska służba dyplomatyczna jest dyplomacją nietypową. Nie ma bronić ludzkich interesów materialnych, ale promować wartości płynące z Ewangelii, które zresztą w niemałej części podzielają też inne religie i kultury. Przypomniał o tym Benedykt XVI księżom przygotowującym się do tej służby w Papieskiej Akademii Kościelnej.
Publikujemy tekst wspólnego listu pasterskiego Metropolity Krakowskiego i Biskupa Tarnowskiego z okazji kanonizacji bł. Szymona z Lipnicy.
Zwierzchnik Kościoła koptyjskiego papież Szenuda III wezwał władze Egiptu, aby stosowały artykuły konstytucji, które gwarantują wolność religijną i równość wobec prawa. Szenuda III zabrał głos po starciach między muzułmanami i chrześcijanami, które wybuchły w wyniku plotek, jakoby dom mieszkalny miał zostać zamieniony na kościół.
Benedykt XVI zatwierdził 1 czerwca 17 dekretów dotyczących 329 błogosławionych i sług Bożych podczas audiencji prywatnej, udzielonej prefektowi Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. José Saraivie Martinsowi.
Nadany 31 maja przez publiczną włoską telewizję RAI brytyjski program o księżach pedofilach i ich ofiarach jest "głęboko niesprawiedliwy", ponieważ odpowiedzialnością za rzekome tuszowanie tych spraw przez Watykan obarcza m.in. kardynała Josepha Ratzingera, dziś Benedykta XVI.