O jak najszybsze przyjęcie ustawy, która prowadziłaby do integralnej i sprawiedliwej reformy prawa imigracyjnego zaapelowali do senatu USA biskupi Stanów Zjednoczonych i Meksyku.
Tamilscy separatyści zapewnili, że do końca br. zaniechają wcielania do swych oddziałów nieletnich.
Portugalscy bonifratrzy 12 czerwca utworzyli fundację, która będzie wspierała projekty pomocy dla osób chorych, starszych i najbardziej potrzebujących.
Biskupi wzywają, aby użyć wszystkich prawnych środków przeciwko przedmiotowi wychowania obywatelskiego - takie tytuły można znaleźć w prasie 22 czerwca. Deklaracja Rady Stałej Konferencji Episkopatu Hiszpanii w sprawie statusu katechety i nowego przedmiotu odbiła się szerokim echem w mediach.
Dla osiągnięcia pełnego pojednania w społeczeństwie trzeba wyjść od Chrystusa. Dlatego pilne jest w Togo dzieło ewangelizacji - powiedział Papież biskupom tego afrykańskiego kraju, przybyłym z wizytą ad limina Apostolorum.
Papież przyjął na audiencji wielkiego mistrza Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników św. Jana z Jerozolimy, brata Andrew Bertie.
Współpraca duszpasterska między kościelnymi wspólnotami katolickimi i asyryjskimi jest w obecnej sytuacji szczególnie potrzebna. Postępy osiągnięte we wzajemnym dialogu sprawiają, że jest ona możliwa. Zwrócił na to uwagę Papież, przyjmując patriarchę Asyryjskiego Kościoła Wschodu z towarzyszącymi mu biskupami i księżmi.
Ziemia Święta, Irak i Liban są stale obecne w modlitwie i działaniach Stolicy Apostolskiej oraz całego Kościoła. Zapewnił o tym Papież, spotykając się z uczestnikami posiedzenia ROACO, czyli Zgromadzenia Dzieł Pomocy Kościołom Wschodnim. Niosą one wsparcie kościelnym wspólnotom obrządku wschodniego, a także łacińskiego na terenach powierzonych kompetencji Kongregacji dla Kościołów Wschodnich.
O zagrożeniu, jakie dla irackich chrześcijan stanowią islamscy fundamentaliści, dla Radia Watykańskiego wywiadu udzielił ks. Philip Najim. Pełni on w Rzymie funkcję przedstawiciela patriarchatu chaldejskiego i jest równocześnie wizytatorem apostolskim dla wiernych tego obrządku na terenie Europy.
Stolica Apostolska zaapelowała o wprowadzenie całkowitego zakazu używania broni kasetonowej. Podczas sesji państw - stron porozumienia zakazującego stosowania pewnych rodzajów broni konwencjonalnych stanowisko Watykanu przedstawił 19 czerwca abp Silvano Tomasi.