Kraje członkowskie muszą zwrócić do budżetu UE 346 mln euro za wydane niezgodnie z unijnymi procedurami lub bez wystarczających kontroli dopłaty rolne - zdecydowała we wtorek KE. Polska musi zwrócić 92 mln euro; więcej tylko Grecja - prawie 130 mln euro.
Somalijscy piraci zwolnili chemikaliowiec Theresa VIII z 28 północnokoreańskimi członkami załogi na pokładzie, uprowadzony w listopadzie - podał we wtorek przedstawiciel Stowarzyszenia Marynarzy Afryki Wschodniej z siedzibą w Kenii Andrew Mwangura.
Piłkarz reprezentacji Anglii David Beckham w niedzielę odniósł kontuzję ścięgna Achillesa i jego udział w najbliższych mistrzostwach świata jest wykluczony. Jednak trener kadry Fabio Capello zaoferował piłkarzowi inną funkcję w zespole.
Setki Palestyńczyków starły się we wtorek z izraelskimi siłami porządkowymi w kilku dzielnicach Wschodniej Jerozolimy - poinformowali świadkowie.
Antyrządowi demonstranci w Tajlandii zaczęli we wtorek oddawać krew, aby oblać nią siedzibę rządu, od którego domagają się rozpisania nowych wyborów.
Ksiądz Tadeusz Nguyen Van Ly, wieloletni więzień sumienia, został wypuszczony z więzienia. Informacja pochodzi od osoby znającej osobiście siostrę ks. Ly.
Pracownicy ogrodu zoologicznego w północno-wschodnich Chinach walczą o życie trzech chorych tygrysów syberyjskich; wcześniej 11 tygrysów zmarło tam z głodu - poinformowała agencja Xinhua w poniedziałek wieczorem.
Wstrząs wtórny o sile 6, 7 odnotowano w poniedziałek w nocy u wybrzeży Chile, około 70 km od okolic miasta Concepcion, które bardzo ucierpiały podczas trzęsienia ziemi 27 lutego - poinformowały amerykańskie służby geologiczne (USGS).
Władze Fidżi ogłosiły we wtorek stan klęski na północy i wschodzie kraju, gdzie w poniedziałek przeszedł silny cyklon, który zniszczył 50 domów - poinformowali przedstawiciele władz.
Dwóch muzułmanów stanęło w poniedziałek wieczorem przed sądem na specjalnie zwołanym posiedzeniu w związku z oskarżeniem o związek z domniemanym zamachem na życie szwedzkiego rysownika Larsa Vilksa - donosi telewizja RTE.