Około 300 więźniów z zakładu karnego Wandsworth w Londynie otrzyma od 1 do 5 tys. funtów odszkodowania za zatrucie się kanapkami z jajkiem w majonezie we wrześniu 2009 roku - donosi sobotni "Daily Mail".
Grupa muzułmanów zaatakowała w sobotę zamieszkaną przez chrześcijan wioskę Mazzah w środkowej Nigerii, zabijając osiem osób - poinformowała nigeryjska armia. W wyniku ataku spłonęło siedem domów i kościół.
Włoska piłka nożna zatruta jest przez mafię - alarmuje stowarzyszenie "Libera", zrzeszające organizacje działające na rzecz praworządności. Stowarzyszenie, którego szefem jest ksiądz Luigi Ciotti, ogłosiło raport o związkach mafii z futbolem.
We Włoszech w sobotę nadal utrzymuje się fala upałów. Trzeci, najwyższy stopień alarmu obowiązuje w 21 miastach, gdzie temperatury wynoszą około 40 stopni Celsjusza. Tegoroczny lipiec jest najgorętszy od 1880 roku.
Wuwuzele, trąbki, które stały się symbolem piłkarskich mistrzostw świata w RPA, zostały zabronione na stadionach Cypru - ogłosiła tamtejsza policja, która uznała je za "niebezpieczne".
Konfederacja Irokezów może wydawać paszporty, ale nie wszędzie są one uznawane i Indianom bardziej się opłaca posługiwanie paszportem Kanady lub USA. Kanadyjska prasa opisała perypetie indiańskich sportowców przy wjeździe do W. Brytanii.
Strzelanina między gangami narkotykowymi sparaliżowała w piątek meksykańskie miasto Nuevo Laredo, położone przy granicy z USA. Wcześniej w pobliżu miasta Ciudad Juarez eksplodował samochód-pułapka.