Minister kultury Rosji Aleksandr Awdiejew zamierza wkrótce utworzyć Centrum Memorialno-Badawcze przy Centralnym Muzeum Historii Współczesnej Rosji w Moskwie, któremu będą podlegały zespoły memorialne w Katyniu i Miednoje z polskimi cmentarzami wojennymi.
Do 43 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych piątkowego zamachu na szyitów w Kwecie, w południowo zachodnim Pakistanie - podała agencja Reutera.
Nowy prezydent Filipin Benigno Aquino powiedział w piątek, że jest odpowiedzialny za źle przeprowadzony szturm policji na porwany autokar z zagranicznymi turystami w Manili - poinformowała filipińska telewizja GMA.
Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w piątek dziennikarzom w drodze z Paryża do Berlina, że w czasie wizyty zagranicznej, daleko od kraju, w innych proporcjach widzi się problem tego, co dzieje się przed Pałacem Prezydenckim. Jak dodał, w jego oczach zmalało znaczenie tej kwestii.
Prezydent Bronisław Komorowski rozpoczął w piątek wizytę w Niemczech. Z kanclerz Angelą Merkel będzie rozmawiał m.in. o zacieśnieniu współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego.
W Chinach emerytowany górnik zbudował pod ziemią dom o powierzchni 50 metrów kwadratowych, gdyż nie było go stać na zwykłe mieszkanie - informuje w piątek dziennik "China Daily".
Co najmniej 25 osób zostało rannych w piątek w zamachu samobójczym w mieście Chodżent na północy Tadżykistanu, którego celem był budynek wydziału milicji do walki z zorganizowaną przestępczością - poinformowało tadżyckie MSW. Zamachowiec zginął.
Do pięciu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych nowej fali pożarów lasów, które wybuchły w czwartek w południowej Rosji - wynika z najnowszego bilansu opublikowanego w piątek przez władze rosyjskie.
Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w czwartkowym wywiadzie dla francuskiej telewizji informacyjnej France 24, że kwestia przystąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej jest "polską troską". Podkreślił też, że Polska nadal chce wejść do strefy euro.