Około 2 tys. Afgańczyków protestowało we wtorek przed główną bazą wojsk USA w Afganistanie w związku z doniesieniami o spaleniu tam dużej liczby egzemplarzy Koranu przez żołnierzy sił międzynarodowych - poinformowała afgańska policja.
Około 2500 lekarzy, sanitariuszy, strażaków i policjantów będzie uczestniczyć w tym tygodniu w ćwiczeniach symulujących atak terrorystyczny w londyńskim metrze. Operacja ma związek ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi.
W Jemenie rozpoczęły się we wtorek wybory mające wyłonić następcę prezydenta Alego Abd Allaha Salaha, przeciwko któremu przez wiele miesięcy trwały demonstracje. Głosowanie to formalność, gdyż jedynym kandydatem jest wiceprezydent Abd ar-Rab Mansur al-Hadi.
Coraz więcej dzieci w USA pochodzi ze związków pozamałżeńskich, a wśród matek w wieku poniżej 30 lat ponad połowa to kobiety niezamężne - wynika z analiz przeprowadzonych przez grupę badawczą "Child Trends" z Waszyngtonu.
Po 12-godzinnym posiedzeniu ministrowie finansów strefy euro zatwierdzili we wtorek rano w Brukseli drugi pakiet pomocy dla Grecji w wysokości 130 mld euro - potwierdził szef eurogrupy Jean-Claude Juncker. Przewiduje on m.in. zwiększenie nadzoru nad Grecją.
W Walencji doszło w poniedziałek do kolejnych starć młodzieży, protestującej przeciwko ograniczeniu wydatków na edukację, z policją. Zatrzymano 26 demonstrantów. Co najmniej 17 osób zostało rannych, w tym 11 policjantów.
Syryjskie siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do setek demonstrantów, głównie młodych ludzi, protestujących w poniedziałek wieczorem w Damaszku przeciwko rządom prezydenta Baszara el-Asada - poinformowali działacze syryjskiej opozycji.
To nie jest kraj dla kobiet - uznały włoskie feministki, które zaprotestowały przeciwko temu, że niemal wszystkie ulice i place w ich kraju dedykowane są mężczyznom. Dlatego i w tej dziedzinie potrzebny jest, ich zdaniem, parytet.