Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zapewnił w środę, że Rosja nie będzie prowadzić wojny z Turcją. Podkreślił, że Rosja nie wyrzeka się kontaktów z Ankarą, czego dowodem jest środowa rozmowa telefoniczna z szefem dyplomacji Turcji.
Prokurator przedstawił akt oskarżenia. Natomiast dwaj obrońcy zgłosili sprzeciw.
Turecka armia udostępniła w środę nagranie z ostrzeżeniami dla rosyjskiego bombowca Su-24, zestrzelonego we wtorek przez lotnictwo tureckie. Strona rosyjska utrzymuje, że nie było żadnych ostrzeżeń.
Członek załogi rosyjskiego bombowca Su-24, zestrzelonego we wtorek przez lotnictwo tureckie, oświadczył w środę, że nie było żadnych ostrzeżeń ze strony tureckich sił powietrznych i że rosyjska maszyna nie wleciała w turecką przestrzeń powietrzną.
Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zapewnił w środę, że Rosja nie będzie prowadzić wojny z Turcją.
Mam wielkie nadzieje, że strategiczne partnerstwo między Polską a Chinami będzie kontynuowane - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania w Pekinie z przywódcą Chin Xi Jinpingiem. Podpisano trzy memoranda, m.in. o porozumieniu między bankami BGK i ICBC.
Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk polecił w środę państwowej spółce paliwowej Naftohaz wstrzymanie zakupów gazu z Rosji. Szef rządu wyjaśnił, że ceny paliwa, oferowane przez dostawców z Zachodu, są dla Kijowa bardziej korzystne niż propozycje rosyjskie.
Narodowa partia Marine Le Pen plasuje się na pierwszym miejscu rankingów przed wyborami samorządowymi (we Francji nazywanych raczej regionalnymi).
Dostawy rosyjskiego gazu na Ukrainę zostają przerwane do czasu przekazania przez Naftohaz Ukrainy kolejnej przedpłaty - poinformował w środę szef Gazpromu Aleksiej Miller. Wg niego rezygnacja z zakupu rosyjskiego gazu stwarza zagrożenie dla tranzytu do Europy.
We wtorek tureckie myśliwce zestrzeliły rosyjski samolot, który naruszył przestrzeń powietrzną Turcji.