Pandemia koronawirusa doprowadziła do znacznego spadku liczby przestępstw w Katalonii, w północno-wschodniej Hiszpanii. Region ten słynął w ostatnich latach z licznych kradzieży i rozbojów.
Minister spraw zagranicznych Estonii Urmas Reinsalu przekazał w czwartek, że NATO i USA zostały poinformowane o problemach z tranzytem Estończyków i obywateli innych krajów bałtyckich przez Polskę, którzy utknęli na granicy z Niemcami z powodu zamknięcia polskiej granicy.
427 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu doby we Włoszech - ogłosił w czwartek szef Obrony Cywilnej Angelo Borrelli. Tym samym łączna liczba zmarłych wzrosła do 3405. Zanotowano od środy 4480 nowych zakażeń. Obecnie jest ponad 33 tys. zarażonych.
Holenderski minister ds. opieki zdrowotnej Bruno Bruins, odpowiedzialny za walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zrezygnował w czwartek z powodu wyczerpania. Dzień wcześniej zemdlał podczas debaty parlamentarnej.
Książe Monako Albert II jest zainfekowany koronawirusem, co potwierdził test medyczny - poinformowały w czwartek władze tego kraju. Zakażony jest również minister stanu, czyli premier Monako Serge Telle. Książe apeluje o przestrzeganie środków zapobiegających rozwojowi epidemii.
Choć Belgia ma jeszcze dużo wolnych łóżek na intensywnej terapii, władze są zdania, że trzeba się przygotować na najgorszy scenariusz, w którym ich zabraknie. Zdaniem szpitala uniwersyteckiego w Leuven, w sytuacji takiego samego stanu pacjentów pierwszeństwo mogą mieć młodsi.
Badania pod kątem koronawirusa dały wynik pozytywny u 826 pacjentów w ciągu ostatniej doby; jest też 12 nowych zgonów - poinformowało w czwartek szwajcarskie Federalne Biuro Zdrowia Publicznego (BAG). To największy dotąd dzienny wzrost przypadków Covid-19 w tym kraju.
Obecnie (stan na dzień 19 marca) na kontynencie afrykańskim odnotowano 630 przypadków koronawirusa. Wiele krajów afrykańskich stosuje już szereg środków zapobiegawczych, mających ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii.
Otworzyli internetowe oratorium. Na czym polega?
Bez ograniczenia kontaktów ludzi epidemia SARS-CoV-2 w Finlandii trwałaby ok. 100 dni, ale zakaziłoby się wtedy ponad 60 proc. osób; państwowy system zdrowotny by tego nie wytrzymał - wynika z prognozy, którą władze fińskie posłużyły się, wprowadzając w kraju stan wyjątkowy.