Izraelskie media podkreślają w komentarzach na temat niedzielnego przemówienia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego oburzenie wielu polityków z powodu porównania wojny na Ukrainie do Holokaustu. Zełenski rozpaczliwie próbuje utrzymać swój kraj na pierwszych stronach gazet - tłumaczy "Haarec".
Belonika, Masha i Paolo - influencerzy z Rosji, Ukrainy i Włoch - angażują się w pomoc uchodźcom i walczącym w Ukrainie miastom. Rosjance Mashy grozi nawet 15 lat więzienia.
Wiem, że ciężko patrzeć na to, jak rosyjscy okupanci zabijają dzieci, gwałcą kobiety, niszczą szpitale, cerkwie i domy, ale nie możemy upodobnić się do wroga i jego okrucieństwa; proszę broniącego miasta syna, by nie wypełniał serca nienawiścią - powiedziała PAP Raisa, 60-letnia mieszkanka Kijowa, emerytowana wojskowa.
Rosja jest odpowiedzialna za masowe zbrodnie na Ukrainie. Prowadzi konflikt bez poszanowania zasad prawa wojny - stwierdził w poniedziałek wysoki przedstawiciel UE ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Josep Borrell, cytowany przez agencję Reutera.
W rosyjskim ostrzale centrum handlowego w Kijowie zniszczono także sklep francuskiej sieci Leroy Merlin, która odmówiła wycofania się z rosyjskiego rynku po inwazji Rosji na Ukrainę - informuje w poniedziałek ukraińskie rządowe Centrum Komunikacji Strategicznej.
Mediować można między państwami, a nie między dobrem a złem. Izrael musi dokonać wyboru, czy popiera Ukrainę czy Rosję - oświadczył w niedzielę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wystąpieniu wideo skierowanym do członków izraelskiego parlamentu, Knesetu.
To Polska miała rację, ostrzegając przed Rosją, czego Zachód nie chciał słuchać i wcale nie jest ona odstępcą od zachodnich wartości, jak twierdziły Francja i Niemcy, lecz ich obrońcą - pisze w reportażu z Przemyśla brytyjski "The Sunday Times".