Do wybuchu doszło dzisiaj rano na Via Pier Lombardo, w okolicach Porta Romana. Najprawdopodobniej wybuchły przewożone ciężarówką butle z gazem.
W centrum Mediolanu wybuchł w czwartek około południa potężny pożar po silnej eksplozji furgonetki - podały włoskie media. Stacje telewizyjne pokazują czarną chmurę dymu unoszącego się koło kamienic w rejonie Porta Romana. W płomieniach stanęły stojące obok samochody.
Włoska minister szkolnictwa wyższego i badań naukowych Anna Maria Bernini zapowiedziała w czwartek przekazanie nieużywanych budynków z przeznaczeniem na akademiki. To reakcja na rozszerzający się w kraju protest studentów przeciwko wysokim kosztom wynajmu pokojów i brakowi miejsc w akademikach.
Ukraina potrzebuje więcej czasu na rozpoczęcie długo oczekiwanej kontrofensywy przeciwko Rosji, ponieważ jej wojsko nadal potrzebuje obiecanej pomocy z Zachodu - powiedział w czwartek prezydent Wołodymyr Zełenski w rozmowie ze stacją BBC.
Środowa wizyta doradcy prezydenta Brazylii Luiza Inacio Luli da Silva, który próbuje mediować w wojnie Rosji z Ukrainą, może przysłużyć się procesowi pokojowemu - oceniają brazylijskie media podróż Celso Amorima do Kijowa. Przypominają, że w kwietniu odbył on podróż do Moskwy, gdzie spotkał się z władzami Rosji.
Turcja ocenia, że umowa dotycząca eksportu zboża ukraińskiego przez Morze Czarne, która wygasa 18 maja br., może być przedłużona co najmniej o dwa miesiące - oświadczył szef tureckiej dyplomacji Mevlut Cavusoglu po rozmowach w Moskwie.
Pozostałości po dużych ilościach mąki sprzed 3 tys. lat odkrył polsko-armeński zespół archeologów w Metsamor w Armenii. Znaleziska dokonano w obszernej budowli wspartej na kolumnach, która zawaliła się w czasie pożaru.
Włoska Gwardia Finansowa przekazała Caritas z Rzymu 7400 par skonfiskowanych podrobionych butów znanych marek. Obuwie otrzymają osoby ubogie.
Prokurator generalny USA Merrick Garland zaakceptował w środę przekazanie skonfiskowanych aktywów rosyjskiego oligarchy na rzecz odbudowy Ukrainy - poinformowała agencja Reutera.
Warunkiem przystąpienia Serbii i Kosowa do UE jest normalizacja stosunków między Belgradem a Prisztiną. Chodzi o prawnie wiążące porozumienia w oparciu o zasadę wzajemnego uznawania - stwierdził Parlament Europejski w Strasburgu.