Północną część Strefy Gazy opuściło już od 800 tys. do 1 miliona mieszkańców - poinformował przebywający w Ammanie specjalny wysłannik USA David Satterfield
Walki na południu Libanu grożą koszmarem nowego konfliktu. A kryzys gospodarczy powoduje, że Libańczycy chcą, żeby Syryjczycy wracali do swojego kraju.
W związku z działaniami Izraela w Strefie Gazy nie będziemy więcej rozmawiać z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu - powiedział w sobotę tureckim mediom prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Nie oznacza to jednak zerwania stosunków dyplomatycznym z Tel Awiwem - dodał.
Najbardziej dotknięte dramatem obszary to Jajarkot i West Rukum na zachodzie kraju. Najpotężniejszy wstrząs miał 6,4 stopnia w skali Richtera. Oprócz ofiar śmiertelnych jest także niemal 1500 rannych.
Przedstawiciele Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej zaczęli dyskretnie rozmawiać z Ukrainą o możliwości negocjacji pokojowych z Rosją - informuje w sobotę NBC News, powołując się na urzędników amerykańskich, obecnego i byłego.
Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przybyła w sobotę do Kijowa, aby porozmawiać z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim o rozszerzeniu UE. Napisała o tym na platformie X.
Matka nieuleczalnie chorej na stwardnienie rozsiane 54-letniej Belen z miasteczka Ensanche koło Santiago de Compostela w Hiszpanii nie zgadza się na eutanazję córki, o którą ta zwróciła się kilka miesięcy temu i otrzymała zgodę zespołu lekarskiego. Matka wniosła do sądu wniosek o pilne wstrzymanie procedury śmierci wspomaganej.
Rozstawiona z numerem drugim Iga Świątek wygrała z Tunezyjką Ons Jabeur (nr 6.) 6:1, 6:2 w swoim trzecim meczu w tenisowym turnieju WTA Finals w Cancun. W sobotnim półfinale rywalką Polki będzie liderka światowego rankingu Białorusinka Aryna Sabalenka.