Oburzenie północnoamerykańskich Indian wywołali brytyjscy urzędnicy, którzy używają nazwy plemienia do promocji usług "przyjaznych dla gejów i lesbijek" - odnotowała Rzeczpospolita.
Choć w Niemczech niechęć do muzułmanów rośnie, coraz więcej Niemców przechodzi na islam, a meczetów buduje się więcej niż kościołów. Dlaczego - zastanowiła się Gazeta Wyborcza.
Polskie służby specjalne - według KGB - "nie zasługiwały na zaufanie" - stwierdził emerytowany włoski sędzia Ferdinando Imposimato. Dodał, że polscy księża współpracujący z SB przekazywali jej bezwartościowe informacje.
Stolica Apostolska przegrała bitwę o arcybiskupa Stanisława Wielgusa - ocenia Niezawisimaja Gazieta, informując o rezygnacji byłego metropolity warszawskiego i sprawie lustracji w Kościele w Polsce.
Kościół we Włoszech po raz 18 obchodził 17 stycznia „Dzień refleksji żydowsko- chrześcijańskiej".
Amerykańskie organizacje katolickie wyraziły sprzeciw wobec nowego planu działań w Iraku, przedstawionego 10 stycznia przez prezydenta George'a Busha.
Ponad pół miliona dzieci zaraziło się w ubiegłym roku wirusem HIV. Dane te pochodzą z opublikowanego przez UNICEF raportu poświęconego problemowi AIDS wśród najmłodszych.
Historii starożytnego chrześcijaństwa w Indiach poświęcono międzynarodową konferencja w Chennai, czyli dawnym Madrasie. Zorganizowały ją miejscowe Kościoły lokalne we współpracy z Międzynarodowym Centrum ds. Studiów nad Chrześcijaństwem w Indiach.
"Wspólne celebrowanie świąt różnych religii jest najlepszym antidotum na próby dzielenia społeczeństwa i tworzenia wewnętrznych napięć"- stwierdził przewodniczący Episkopatu Indii. Kard. Telesphore Placidus Toppo wziął udział w spotkaniu „Forum Przyjaźni" w Rańći.
Rola chrześcijaństwa w procesie integracji europejskiej stanowiła główny temat spotkania niemieckiego ministra spraw zagranicznych Franka-Waltera Steinmeiera z przedstawicielami Kościołów Europy.