Do niedzieli przy ul. Sudeckiej 23 można usłyszeć w słowie i muzyce o Bogu, który nas kocha i zbawia. A przy tym świetnie się bawić!
Episkopat Nikaragui z dużą dozą ostrożności przyjmuje wypuszczenie na wolność kolejnych więźniów politycznych zatrzymanych w tym kraju w czasie antyrządowych manifestacji. Przypomina, że amnestia musi być poparta chęcią przestrzegania wolności i praw obywateli.
Watykan popiera działania na rzecz honorowego krwiodawstwa. Włoscy dawcy mają m.in. prawo do ulgi przy zakupie biletów do Muzeów Watykańskich. Przypadający dziś Światowy Dzień Krwiodawcy obchodzony jest w dniu urodzin Karla Landsteinera, odkrywcy grup krwi.
W Watykanie trwa wizyta ad limina apostolorum 37 biskupów z Indonezji. W tym największym islamskim państwie świata katolicy są w mniejszości. Według oficjalnych rządowych statystyk ich liczba wynosi 7,5 mln, co stanowi około 3 procent całej populacji kraju.
Kościół w Iraku bardzo mocno się wykrwawił przez długie lata wojny i prześladowań ze strony Państwa Islamskiego. Teraz nastał czas powrotu i odbudowy. Irak potrzebuje w tym wsparcia.
Ojciec Święty zwraca uwagę na nowe formy biedy, które każdego dnia pojawiąją się przed naszymi oczyma oraz zaprasza do konkretnych działań, które niosą ze sobą nadzieję. Wskazuje na przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji komentując papieskie przesłanie na obchodzony w listopadzie Światowy Dzień Ubogich.
Papież Franciszek zwrócił się z pozdrowieniem do stowarzyszenia zajmującego się ewangelizacją świata cyfrowego. Zorganizowało ono wczoraj w Madrycie spotkanie, tzw. dzień „iMision”, w celu darmowego szkolenia hiszpańskojęzycznych misjonarzy działających w internecie.
W Watykanie spotkali się dyrektorzy światowych koncernów naftowych. Obradowali w siedzibie Papieskiej Akademii Nauk w Ogrodach Watykańskich. W południe odwiedził ich Ojciec Święty.
- Nie ma innej odpowiedzi, jak prawda - mówi KAI abp Charles Scicluna, który w imieniu papieża koordynuje na całym świecie działania na rzecz walki z wykorzystywaniem seksualnym małoletnich przez duchownych. - Chciałbym zachęcić polskich biskupów do realizowania bardzo dobrych wytycznych, które sami uchwalili - powiedział dzisiejszy gość zebrania episkopatu w Wałbrzychu.
- Życie społeczne i polityczne w Polsce cierpi z powodu permanentnej niechęci, uprzedzeń i niejednokrotnie wzajemnej wrogości poszczególnych partii - mówił krakowski metropolita senior w Libiążu.