- Jestem jak Zagłoba. Uczestniczyłem w wielu niezwykłych wydarzeniach i mogę powiedzieć: "Byłem tam". Ale na pytanie: "Co zrobiłeś?" mogę tylko odpowiedzieć: "Nic" - mówił laureat, odbierając wyróżnienie.
W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Wierzbicach wśród pracowników wystąpiły zachorowania koronawirusa, stąd potrzeba wolontariuszy.
Sięgasz po "Gościa Niedzielnego" i nagle wracają piękne wspomnienia sprzed lat. Przeżyli to państwo Zuzanna i Henryk Nowakowie z parafii katedralnej we Wrocławiu.
Wśród nich byli także włoski zakonnik, francuska działaczka organizacji humanitarnych i malijski polityk. W więzieniu pozostają nadal m.in. kolumbijska zakonnica i australijski lekarz.
Na Ukrainie ukazał się dokument chroniący prawa osób niepełnoletnich w duszpasterskiej i wychowawczej działalności Kościoła rzymskokatolickiego w tym kraju. Opracowany przez komisję duszpasterstwa młodzieży, jest odpowiedzią na zalecenia Stolicy Apostolskiej, aby takie dokumenty powstawały w poszczególnych Kościołach lokalnych.
Ubóstwo i głód są czynnikami najbardziej destabilizującymi region Sahelu. Do tego dochodzi ekstremizm religijny w islamskim wydaniu, który zdecydowania pogarsza sytuację na tym obszarze Afryki. Wskazuje na to bp Laurent Birfuoré Dabiré, który jest przewodniczącym episkopatu Burkina Faso i Nigru.
Papież Franciszek przypomina o prymacie człowieka, a nie zysku i wskazuje, że nasze życie nie może podlegać jedynie dyktatowi finansowemu. Tak o najnowszej encyklice poświęconej braterstwu i sprawiedliwości społecznej mówi siostra Alessandra Smerilli, specjalistka w dziedzinie ekonomii.
W Afryce, wraz z trojgiem innych zakładników uwolnioniono o. Pierluigi Maccalli. 59-letni włoski misjonarz został porwany przez dżihadystów 17 września 2018 roku w Nigrze na pograniczu z Burkina Faso. Został jednak wyzwolony w Mali, dzięki staraniom tamtejszego rządu, który po pertraktacjach z islamistami wypuścił w zamian z więzienia stu dżihadystów.
Szef papieskiej dyplomacji nie liczy na możliwość szybkiego powrotu abp Tadeusza Kondrusiewicza do ojczyzny. Obawia się, że reżim Łukaszenki postawi warunki, których arcybiskup nie będzie mógł zaakceptować.
Gdyby wybory do Sejmu odbywały się na przełomie września i października PiS wraz z koalicjantami poparłoby 40 proc. badanych zamierzających głosować, KO -16 proc. W Sejmie znalazłyby się jeszcze Konfederacja i Polska 2050 Szymona Hołowni (po 8 proc.) oraz Lewica z 5 proc. - wynika z sondażu CBOS.