Papież jest zaniepokojony krytyczną sytuacją włoskich rodzin – ujawnił abp Salvatore Pappalardo, metropolita Syrakuzy, który wraz z innymi sycylijskimi biskupami złożył dziś w Watykanie wizytę ad limina.
O pilne wprowadzenie zmian w projekcie ustawy o tzw. małżeństwach homoseksualnych zaapelowała do członków brytyjskiego parlamentu nieformalna grupa chrześcijańskich liderów.
W związku ze zbliżającymi się wyborami w Zimbabwe 50 przedstawicieli afrykańskich Kościołów, organizacji ekumenicznych i społecznych zebrało się od 15 do 17 maja w stolicy tego kraju Harare.
„Policja powinna zająć się ściganiem przestępców, a nie zapewnianiem prywatnej ochrony za pieniądze podatników”. Przypomina o tym episkopat Republiki Południowej Afryki w specjalnej nocie, żądając od rządu wyjaśnień co do wykorzystania publicznych środków i służb w prywatnych celach.
Jesteśmy coraz bardziej atakowani przez pewne ugrupowania muzułmańskie, a rząd zupełnie na to nie reaguje. W ten sposób episkopat Tanzanii opisuje aktualną sytuację chrześcijan w tym kraju.
„Prawa człowieka są wciąż łamane, a wolność religijna deptana”. Tak sytuację w Birmie oceniają przedstawiciele międzynarodowej organizacji pozarządowej Christian Solidarity Worldwide zajmującej się monitorowaniem przestrzegania praw człowieka i wolności wyznania na świecie.
Polityka Angeli Merkel względem rodzin przypomina czasy NRD – uważa kard. Joachim Meisner.
Hotel CaboGata Plaza Suites w hiszpańskiej Almerii odmówił przyjęcia rezerwacji, gdy dowiedział się, że chodzi o grupę dzieci z zespołem Downa. Powód: „bo mogłyby irytować innych gości”.
109 byłych wysokich funkcjonariuszy węgierskiego reżymu komunistycznego zostało pozbawionych dodatków emerytalnych - poinformował w poniedziałek sekretarz stanu w ministerstwie administracji publicznej i sprawiedliwości Węgier Bence Retvari.
Finałowy mecz Ligi Europy w 2015 r. ma się odbyć w Polsce. Poinformował o tym fakt.pl, zastrzegając, że jest to widomość nieoficjalna. Ma ona być ogłoszona w czwartek o godzinie 12.15.