Tymczasem temperatura sięga nawet 47 stopni Celsjusza.
Kard. Stanisław Dziwisz przypomniał, że w Starym Sączu spotkało się dwoje świętych. Od tamtego wydarzenia minęło 25 lat.
Polska przegrała z Holandią 1-2 (1-1) w swoim pierwszy meczu na piłkarskim EURO 2024 w Niemczech. Jedynego gola dla biało-czerwonych strzelił Adam Buksa.
Kultowy autobus Jelcz 043 obchodził swoje 40. urodziny w Centrum Historii "Zajezdnia". Były gromkie "Sto lat", tort i przypomnienie historii zabytkowego autobusu, który został odrestaurowany i można go zobaczyć na ulicach Wrocławia.
Na kilka dni przed patronalnym świętem wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zebrała się, by dziękować za miniony rok formacji. Słowo Boże dało im cenną radę.
- Uganda to najmłodsze społeczeństwo w Afryce. Statystycznie na jedna kobietę przypada ponad sześcioro dzieci. Widzimy ogromną potrzebę kształcenia położnych i pielęgniarek - mówi o. Wojciech Ulman OFM Conv, przełożony franciszkanów w Ugandzie.