Festiwal bramek, Islandia wraca do domu

W ostatnim ćwierćfinale Francja wysoko wygrała z Islandią.

Gospodarze turnieju Francuzi nie dali najmniejszych szans rewelacji Euro2016 Islandczykom. Już do przerwy Trójkolorowi prowadzili 4:0. Wikingowie jednak nie poddali się i walczyli do końca. Dzięki temu udało im się zdobyć w drugiej połowie 2 bramki i stracić jedną. Ostatecznie mecz na Stade de France zakończył się wynikiem 5:2.

Bramki: 1:0 Olivier Giroud (12), 2:0 Paul Pogba (20-głową), 3:0 Dimitri Payet (43), 4:0 Antoine Griezmann (45), 4:1 Kolbeinn Sigthorsson (56), 5:1 Olivier Giroud (59-głową), 5:2 Birkir Bjarnason (84-głową).

Sędzia: Bjoern Kuipers (Holandia).

Liderem klasyfikacji strzelców po rundzie ćwierćfinałowej jest Antoine Griezmann z czterema trafieniami na koncie.