Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Ci, którzy w pierwszej turze rekrutacji nie dostali się do wybranych szkół średnich, biorą udział w rekrutacji uzupełniającej. W wielu szkołach średnich są jeszcze wolne miejsca.
W sobotni wieczór siedmiu młodych mężczyzn rozpoczęło ostatni etap "kwalifikacji" do seminarium. W Sulistrowiczkach spędzą 16 dni. Wtedy też zapadnie ostateczna decyzja, czy zostaną kandydatami do kapłaństwa.
Pomysł, by w rekrutacji do przedszkoli i żłobków uwzględniać obowiązkowe szczepienia, zyskuje kolejnych zwolenników.
W Radomiu, we wnioskach o przyjęcie do pierwszej klasy szkoły podstawowej, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły pojawiły się "nieszczęśliwie" sformułowania "rodzic pierwszy" i "rodzic drugi".
Zakończyła się rekrutacja do krakowskich przedszkoli - miejsc zabrakło dla ponad 1 tys. 850 dzieci. Nie zwolnią ich sześciolatki odchodzące do szkół. Aż 901 dzieci, które w tym roku powinny być objęte obowiązkiem szkolnym, uzyskało odroczenia.
Na wielu uczelniach publicznych są jeszcze wolne miejsca na bezpłatnych studiach stacjonarnych. Niektóre kierunki, mogą przyjąć nawet kilkudziesięciu chętnych. Rekrutację uzupełniającą część szkół wyższych rozpoczęła pod koniec lipca.
Publiczne uczelnie w dużych miastach nie narzekają na brak chętnych. Wśród popularnych kierunków są w tym roku: geodezja, prawo, filologie, budowa maszyn oraz finanse i rachunkowość.
Testy z wiedzy ogólnej, sprawności fizycznej oraz psychologiczny to niektóre elementy programu "Rekrut", który pozwala podjąć pracę w policji - największej formacji mundurowej w kraju. Co roku ślubowanie składa co dziesiąty rekrut spośród ponad 50 tys. osób.
W roku szkolnym 2010/2011 w przedszkolach w Warszawie będzie od 1,5 tys. do 2 tys. więcej miejsc dla dzieci - poinformowała dyrektor stołecznego Biura Edukacji Jolanta Lipszyc. Zapewniła, że miejsca znajdą wszystkie dzieci, choć nie zawsze w tzw. przedszkolu pierwszego wyboru.
Liczba miejsc przygotowana przez szkoły ponadgimnazialne przewyższa liczbę uczniów, którzy rzeczywiście rozpoczną naukę w klasach pierwszych. Nie oznacza to jednak automatycznego zamykania szkół i zwalniania nauczycieli - wynika z informacji zebranych przez dziennikarzy PAP w kuratoriach i samorządach.