Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Tak uważa pani minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.
Komisja Europejska zaakceptowała pierwszy polski wniosek o płatność z KPO w wysokości 6,3 mld euro - poinformowała w piątek na platformie X szefowa ministerstwa funduszy i rozwoju regionalnego Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.
Pieniądze z KPO, które trafiają do Polski są powiązane z konkretnymi reformami - przypomniała w czwartek na konferencji minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Do Polski wpłynęło 5 mld euro z programu RePowerEU.
Do Polski właśnie wpłynęło 5 mld euro z programu RePowerEU będącego częścią KPO - poinformowała w czwartek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.
Polska jest bliska porozumienia z Komisją Europejską w sprawie przyjęcia Krajowego Planu Odbudowy (KPO) - poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
Przepisy dotyczące likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN to kwestia kilku miesięcy od zawarcia porozumienia z KE ws. KPO - powiedział w piątek wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Przekazał, że pierwsze płatności z KPO mogą trafić do Polski w połowie 2022 r.
Polska wykorzystała już 91 proc. budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-2020 - powiedziała PAP wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Dodała, że pozostałe 9 proc. jest przeznaczone w dużej części na konkursy, np. tzw. szybką ścieżkę.
Szacunkowy koszt polskiej transformacji energetycznej, zmierzającej do osiągnięcia neutralności klimatycznej, to 240 mld euro do 2030 r., a w perspektywie roku 2050 - prawie 500 mld euro - mówiła w poniedziałek w Katowicach minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.