Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Od 20 maja każdy szpital, który wchodzi do Krajowej Sieci Onkologicznej musi mieć koordynatora. Wspiera on pacjenta na każdym etapie leczenia. Według danych NFZ do systemu zgłoszono 1264 koordynatorów z 382 ośrodków onkologicznych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.
Celujemy na końcówkę czerwca. Myślę, że najpóźniej za miesiąc będzie pokazany projekt - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany, kiedy do Sejmu trafi projekt ustawy o bezpłatnych lekach dla osób 65+ oraz dzieci i młodzieży do 18. roku życia.
Ukraińscy specjaliści szkolą się w Polsce z rehabilitacji rannych oraz leczenia traumy wojennej; w warszawskim Wojskowym Instytucie Medycznym odwiedziła ich małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda - poinformowało biuro prasowe KPRP.
Prace nad rozporządzeniem dotyczącym wymagań obowiązujących przy prowadzeniu żywienia w szpitalach zostaną wznowione po uwzględnieniu koniecznych zmian - poinformowało PAP Ministerstwo Zdrowia, odnosząc się do doniesień informujących, że resort wstrzymał prace nad standardami żywienia w szpitalach.
Pandemia w dalszym ciągu trwa, bo zagrożenie wirusem nie minęło. Nie jest tak dobrze, jakby się nam wydawało. Na przykład w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Wietnamie liczba zakażonych gwałtownie wzrosła - przekazała w rozmowie z PAP wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska.
Doświadczenia Niemiec pokazują, że odsetek osób korzystających z pomocy społecznej w podeszłym wieku jest znacznie wyższy wśród osób pracujących kiedyś na własny rachunek niż w przypadku byłych pracowników. Zdaniem ZUS, to ważny głos w dyskusji na temat dobrowolności składek na ubezpieczenia społeczne.
E-konsylium ma poprawić dostęp pacjentów do lekarzy specjalistów. Specjalna platforma ma umożliwiać m.in. zdalne konsultacje i przekazywanie wyników badań - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.
W 2022 r. stwierdzono 72 722 uchylenia od obowiązkowych szczepień - wynika z najnowszych danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH - PIB. Dla porównania, dekadę temu, w 2012 r., było ich 5340.
Pandemia Covid-19 nie stanowi już zagrożenia dla zdrowia w skali globalnej - ogłosiła w piątek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), cytowana przez agencję Reutera. WHO zmieniła tym samym kategoryzację pandemii koronawirusa, która obowiązywała od stycznia 2020 roku.
Odpowiednia diagnostyka przeprowadzona przez specjalistę jest najważniejsza przy tranzycji płciowej - powiedział PAP lekarz sądowy, biegły psychiatra i seksuolog, dr hab. Zbigniew Lew-Starowicz. Dodał, że 80 proc. osób po ukończeniu 18 roku życia porzuca pragnienie zmiany płci.