Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Koncern Google odwołał się od nałożonej przez Komisję Europejską w czerwcu rekordowej grzywny w wysokości 2,42 mld euro - podała w poniedziałek AFP, powołując się na służby prasowe Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu.
Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustawy o ewidencji ludności, która zakłada utrzymanie obowiązku meldunkowego i wprowadza od 2018 roku możliwości zameldowania się przez internet.
Pomimo deszczu około tysiąca osób przeszło ulicami Moskwy, by zaprotestować przeciwko ograniczeniom swobód w sieci i jej nadzorowaniu przez władze. Co najmniej ośmiu uczestników zatrzymała policja.
Niemieckie MSW poinformowało w piątek o zdelegalizowaniu portalu internetowego, który zdaniem władz był wykorzystywany m.in. do rozpowszechniania "sprzecznych z konstytucją treści skrajnie lewicowych".
Instytut Ordo Iuris udzieli bezpłatnej pomocy prawnej w sprawie blokowania m.in. prawicowych, kibicowskich i patriotycznych profili w mediach społecznościowych. Możliwe są pozwy o ochronę dóbr osobistych, prywatne akty oskarżenia i wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
W ciągu dwóch lat liczba potwierdzonych przez prokuraturę czynów polegających na podrabianiu produktów leczniczych wzrosła niemal czterokrotnie - alarmuje w swym czwartkowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".
Aktywiści różnych ugrupowań politycznych, od nacjonalistów do skrajnej lewicy, demonstrowali w Moskwie w obronie wolności internetu. W marszu uczestniczyło od 800 do około 4 tys. osób.
Organizacja broniąca wolności słowa Knight First Amendment Institute z uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku pozwała prezydenta USA Donalda Trumpa za blokowanie użytkowników na Twitterze. Argumentuje, że jest to sprzeczne z pierwszą poprawką do konstytucji USA.
Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik powiedział PAP, że nie ma sygnałów o aktywności hakerskiej w publicznej domenie w Polsce. Systemy komputerowe m.in. na Ukrainie, Danii, Wlk. Brytanii i Holandii padły we wtorek ofiarą cyberataków.
Reklamy wyświetlane w internecie rozpraszają uwagę odbiorców, a to przekłada się na wzbudzenie negatywnych emocji, których przyczyną są właśnie reklamy - wykazali polscy naukowcy.