Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
To nie tylko inscenizacja wielkiej bitwy polsko-krzyżackiej. To wyjątkowe spotkanie pasjonatów trwające kilka dni.
Prowadzone od dwóch lat badania archeologiczne udowodniły, że bitwa pod Grunwaldem rozegrała się na znacznie większym obszarze niż dotychczas zakładano, wskazały też lokalizację dawnego obozu krzyżackiego - mówi dr Piotr Nowakowski z grunwaldzkiego muzeum.
Bitwa pod Grunwaldem zmieniła kształt Europy, a Polska i narody ościenne stały się jednym z twórców ładu europejskiego - mówił w sobotę szef MON Antoni Macierewicz podczas uroczystości upamiętniającej Bitwę pod Grunwaldem.
W 605. rocznicę bitwy pod Grunwaldem setki rycerstwa ponownie stanęły naprzeciw siebie.Zdjęcia: Krzysztof Kozłowski /Foto Gość
- Mieczów ci u nas dostatek, ale i te przyjmuję jako wróżbę zwycięstwa - stwierdził Władysław Jagiełło.
Zanim w ruch poszły miecze, na polach Grunwaldu pojawił się Najświętszy Sakrament. Dziś ewangelizacja pod Grunwaldem.
Pod Grunwaldem ruszyły pełną parą przygotowania do tegorocznej inscenizacji bitwy, na którą od kilkunastu lat ściąga rycerstwo i widzowie z całej Europy. W tym roku rekonstrukcja bitwy odbędzie się 12 lipca o godz.15, a krzyżacy - jak zawsze - dostaną łupnia.
Inscenizacja bitwy z 1410 roku rozpocznie się o godz. 16. Jednak widzów jest niewielu z powodu niepogody.
Marsz Grunwaldzki ulicami Warszawy, Msza i adoracja Najświętszego Sakramentu – to odpowiedź osób wierzących na zapowiedzianą na 17 lipca EuroPride - paradę homoseksualistów.
„Pod Grunwald ciągnęła Polska chrześcijańska, Polska ludzi wierzących, mądrych i miłosiernych” - napisał bp Piotr Libera w liście pasterskim w 600. rocznicę zwycięstwa oręża polskiego pod Grunwaldem. List ten został odczytamy we wszystkich kościołach diecezji płockiej.