Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Bezrobocie w Hiszpanii przekroczyło 20,09 proc., osiągając najwyższy poziom od 13 lat, ale są pewne oznaki ożywienia gospodarczego.
Piątkowe dane GUS ws. spadku bezrobocia w czerwcu to efekt czynników sezonowych, m.in. ożywionego okresu w budownictwie, dobrej sprzedaży materiałów budowlanych i wzrostu zatrudnienia w sektorze rolnym - uważa główny ekonomista BCC prof. Stanisław Gomułka.
Piątkowe dane GUS dotyczące m.in. bezrobocia i sprzedaży detalicznej wskazują, że nasza gospodarka ma się lepiej w stosunku do oczekiwań w drugim kw. - powiedział PAP główny ekonomista BRE Banku Ryszard Petru. Jego zdaniem dane te stanowią dobrą zapowiedź na kolejną połowę roku.
Światowy kryzys spowodował nieproporcjonalny wzrost bezrobocia wśród młodych ludzi, który grozi ich społecznym wykluczeniem - głosi ogłoszony w środę raport przygotowany przez specjalistów z Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) i Międzynarodowy Instytut Studiów Społecznych - jego fragmenty przytacza francuski portal Mediapart.
Utrzymanie bezrobocia na poziomie 9,9 proc. w 2011 r. będzie bardzo trudne, choć nie całkiem niemożliwe - powiedziała w środę minister pracy Jolanta Fedak. Poinformowała też, że w przyszłym tygodniu skieruje do rządu założenia zmian w systemie emerytalnym.
W przypadku bezrobocia i trudności w znalezieniu pracy w miejscu zamieszkania, 45 proc. Polaków deklaruje gotowość poszukiwania zatrudnienia w innym regionie kraju lub za granicą - wynika z opublikowanego we wtorek badania Eurostatu. W porównaniu z badaniem z 2005 r. to spadek o 28 pkt proc.
W planie budżetowym na 2011 r. przewidujemy podwyżki dla nauczycieli, jednak ich wysokość będzie jeszcze negocjowana ze związkami nauczycielskimi - poinformował we wtorek PAP rzecznik MEN Grzegorz Żurawski.
Wskaźnik Rynku Pracy informujący z wyprzedzeniem o zmianach w wielkości bezrobocia kolejny miesiąc z rzędu spada, a liczba bezrobotnych w następnych miesiącach powinna się zmniejszać - podało w środę Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.
Około 2 tys. bezrobotnych będzie mogło liczyć na czasowe zatrudnienie przy usuwaniu skutków powodzi w woj. śląskim. Do województwa trafi wkrótce blisko 14 mln zł na ten cel z rezerwy Funduszu Pracy - podał w czwartek Urząd Marszałkowski w Katowicach.
Bezrobocie w maju wyniosło 11,9 proc. wobec 12,3 proc. w kwietniu i 10,7 proc. w maju ub.r. - poinformował w czwartek Główny Urząd Statystyczny.