Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Ruch, który powstał po zabójstwie George'a Floyda, zrodził się ze słusznego gniewu i sprzeciwu, teraz jednak został przekształcony w ruch przemocy, grabieży i wandalizmu.
Prezydent Francji Emmanuel Macron w orędziu do narodu w niedzielę wieczorem ogłosił zwycięstwo nad koronawirusem, otwarcie restauracji i barów od poniedziałku w całym kraju, a szkół - od 22 czerwca. Wezwał też do jedności w obliczu wyzwań czekających kraj i Europę w najbliższych latach.
Służbom mundurowym przypisywany jest rasizm, a krytyka nierzadko obejmuje niemal całą cywilizację europejską.
Wstrząs, jaki wywołało zabicie przez policjanta w Minneapolis czarnoskórego George'a Floyda i przelewające się niemal przez cały świat antyrasistowkie demonstracje, ożywiły w Belgii debatę na temat rozliczenia króla Belgów Leopolda II za kolonialne zbrodnie w Kongu.
Papież Franciszek, zwracając się do wiernych w Stanach Zjednoczonych, powiedział w środę, że nie można tolerować rasizmu i jednocześnie twierdzić, że broni się świętości życia. Nawiązując do zamieszek w USA podkreślił, że przemocą niczego się nie osiągnie.
Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo zwrócił się we wtorek do demonstrantów, by w obliczu utrzymującej się wciąż groźby pandemii wyrażając swe oburzenie byli zarazem odpowiedzialni. Inaczej dojdzie do wzrostu przypadków koronawirusa, co pogłębi kryzys.
Abp Vincenzo Paglia, prezes Papieskiej Akademii Życia w wywiadzie dla Catholic News Service
1142 akty rasistowskie i ksenofobiczne odnotowano w 2019 roku we Francji wobec 496 rok wcześniej - wynika z danych opublikowanych w niedzielę przez MSW. Oznacza to wzrost o 130 proc.
Francuskie Zgromadzenie Narodowe, niższa izba parlamentu, przyjęło przedstawioną przez rząd rezolucję definiująca antysemityzm. Treść dokumentu wzbudziła kontrowersje ze względu na rozszerzenie definicji antysemityzmu o antysyjonizm.
Prezydent Donald Trump złożył w sobotę wieczór kondolencje rodzinom ofiar strzelaniny w El Paso w stanie Teksas, gdzie zginęło 20 osób a 26 odniosło rany. "Nasze serdeczne myśli i modlitwy ślemy wraz z Melanią do wielkiego ludu Teksasu" - napisał na Twitterze.