Ile waży statek kosmiczny, czy da się w wahadłowcu zagrać w bilard? - takimi pytaniami nie da się zaskoczyć uczniów skierniewickiego „Klasyka”.
Priorytetowym zadaniem rządu jest przygotowanie specustawy, która ułatwiałaby procedury związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. - powiedział PAP pełnomocnik rządu ds. ŚDM Paweł Majewski. Za wyzwanie uznał m.in. zapewnienie pielgrzymom opieki medycznej.
Statua Wolności - symbol Nowego Jorku i USA - przez rok będzie zamknięta dla zwiedzających. Gigantyczny posąg zostanie poddany kosztownej renowacji, dzięki której jego wnętrze będzie bezpieczniejsze - podał w środę sekretarz ds. wewnętrznych USA Ken Salazar.
Postępujący, planetarny kryzys wody to temat opublikowanego 9 listopada dorocznego raportu Programu Narodów Zjednoczonych do Spraw Rozwoju. Autorzy krytykują między innymi zbiurokratyzowany system pomocy międzynarodowej za kosztowne, nieskuteczne i uniemożliwiające wyjście z impasu działanie.
Stan techniczny szpitali jest zły - budynki są stare, wyeksploatowane, brakuje w nich przeciwpożarowego wyposażenia i są nieprzystosowane dla niepełnosprawnych - wynika z kontroli Najwyższej Izby Kontroli. Według kontrolerów - potrzebne remonty wymagają dużych nakładów finansowych.
Oscar Pistorius opuścił więzienie i resztę kary będzie odbywał w domu. Niepełnosprawny lekkoatleta 21 października ubiegłego roku został skazany na pięć lat pozbawienia wolności za nieumyślne spowodowanie śmierci swojej dziewczyny.
Dwoje dzieci zostało w środę stratowanych na śmierć, a ponad 20 odniosło obrażenia podczas przerwy międzylekcyjnej w szkole podstawowej w mieście Puyang w prowincji Henan w środkowych Chinach - podała państwowa agencja prasowa Xinhua.
Kilkunastu bezdomnych z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polacy, od miesięcy koczuje w pasażu w centrum Brukseli, przykuwając rosnącą uwagę belgijskich mediów. Twierdzą, że od nikogo nie potrzebują pomocy.
Na Czarnym Lądzie jest od 400 do 450 mln telefonów komórkowych. To oznacza, że ponad połowa Afrykanów ma swoją komórkę. Dzięki niej mniej płacą za żywność, mają lepszą opiekę medyczną i dostęp do informacji.
Właściciel sześciu klinik aborcyjnych James Pendergraft ma zapłacić 36 milionów dolarów 10-letniej dziewczynce, której o mało co nie wyabortował.