Zakon templariuszy otrzymał w Łagiewnikach relikwie św. Faustyny Kowalskiej.
Do duchowej celi, do kaplicy i klasztoru, gdzie żyła, pracowała i rozmawiała z Panem apostołka Bożego Miłosierdzia, przybyli pielgrzymi w dniu jej liturgicznego święta.
Do kościoła św. Idziego uroczyście wprowadzono jej relikwie oraz poświęcone zostały obrazy "Jezu ufam Tobie" i dwóch apostołów Miłosierdzia.
Trwa uroczystość beatyfikacji spowiednika św. s. Faustyny i propagatora kultu Miłosierdzia Bożego, ks. Michała Sopoćki.
Do miejsca urodzenia św. s. Faustyny na specjalny obchód rocznicy jej urodzin zaprasza proboszcz ks. Mirosław Miłek.
Nieznane zdjęcie św. Faustyny z bratem Stanisławem, a także zdjęcie jej rodziców oraz jej spowiednika, ks. Michała Sopoćki spoczywają w archiwum parafii księży marianów Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie.
5 października wieczorem w Łagiewnikach siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia zaprosiły wszystkich na obchody 78. rocznicy śmierci św. s. Faustyny Kowalskiej.
Wydarzenie to zbiegnie się m.in. z 20. rocznicą kanonizacji św. siostry Faustyny.
W wileńskiej bazylice archikatedralnej pw. św. Biskupa Stanisława i św. Władysława w czwartek zostały otwarte trzy kaplice, zamknięte przez 70 lat. W jednej z nich znajdują się relikwie św. Jana Pawła II, św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki.
Do kościoła pw. Chrystusa Króla na radomskim Gołębiowie zostały wprowadzone relikwie św. s. Faustyny oraz błogosławionych misjonarzy męczenników o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. W procesji do ołtarza wniósł je bp Radosław Zmitrowicz OMI, który również przewodniczył Mszy św. Eucharystię współkoncelebrował ks. Marcin Andrzejewski, administrator parafii.Zdjęcia: Marta Deka /Foto Gość