Zakon templariuszy otrzymał w Łagiewnikach relikwie św. Faustyny Kowalskiej.
28 lipca 2012 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przed Cudownym Obrazem Jezusa Miłosiernego, damy i rycerze Zakonu Rycerzy Chrystusa i Świątyni Jerozolimskiej – templariusze otrzymali relikwie ex ossibus (z kości) Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, orędowniczki Bożego Miłosierdzia.
Relikwie podczas uroczystej Eucharystii, sprawowanej przez ks. kanonika dr Marka Kluwaka, PTJ z Korpusu Kapelanów Zakonu Rycerskiego Templariuszy przekazała siostra M. Ignacja Bazan z Postulacji Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, a w imieniu 8-osobowej delegacji Zakonu odebrał je Wielki Przeor Generalny Krzysztof Kurzeja, KGCTJ.
Rycerze peregrynują z posiadanymi przez Zakon Relikwiami po wybranych parafiach, pełniąc w ten sposób posługę ewangelizacji i świadcząc o prawdzie świętych obcowania. Zakon prowadzi też charytatywne dzieła pomocy najuboższym i chorym.
Zakon Rycerzy Chrystusa i Świątyni Jerozolimskiej powstał w 1312 roku w Portugalii po kasacie Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa Świątyni Salomona (templariuszy). Jego pierwszymi członkami byli bracia należący do zlikwidowanego zgromadzenia. Do dziś pielęgnują pamięć i tradycję pierwszych templariuszy.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.