W Wielki Piątek wieczorem w rzymskim Koloseum tradycyjnie zostanie odprawiona Droga Krzyżowa z udziałem Papieża. Pełny tekst modlitw i rozważań portal Wiara.pl zamieści natychmiast po nabożeństwie.
Oryginalne przedstawienie Drogi Krzyżowej zauwazyła Gazeta Wyborcza. Obok tradycyjnych obrazów przedstawiających Mękę Pańską artysta użył symbolicznych piktogramów.
Prokuratura Krajowa analizuje sprawę zbiórki pieniędzy na Stocznię Gdańską zorganizowanej przez Radio Maryja - podała Rzeczpospolita.
Środowisko Duszpasterstwa Akademickiego Archidiecezji Warszawskiej zaprasza w Wielki Piątek na nabożeństwo centralnej Drogi Krzyżowej ulicami Starego Miasta.
Zaniepokojenie bezprecedensowym impasem w relacjach palestyńsko-izraelskich wyrazili chrześcijańscy zwierzchnicy religijni Ziemi Świętej.
O jedność wszystkich chrześcijan modlono się w czasie wielkoczwartkowej liturgii w Jerozolimie. Przybyło na nią więcej pielgrzymów niż w ubiegłych latach. Uroczystej Eucharystii przewodniczył łaciński patriarcha Jerozolimy abp Michel Sabbah.
W Rosji panuje wolność religijna. Tak uważa przedstawiciel Stolicy Świętej w tym kraju abp Antonio Mennini.
W kościołach katedralnych całej Polski biskupi wraz z kapłanami diecezji sprawowali tzw. Msze Krzyżma, podczas których poświęcono oleje - chorych oraz krzyżma, które będą używane do sprawowania sakramentów.
Nie wszędzie Msze Krzyżma sprawowane są w Wielki Czwartek. W kościołach misyjnych odprawia się je nawet na kilka dni przed Niedzielą Palmową. Tak było w kameruńskiej diecezji Doume Abong Mbang.
W tym roku papieskie uroczystości wielkoczwartkowe powróciły do Bazyliki św. Jana na Lateranie, która jest katedrą diecezji rzymskiej. Podczas ceremonii zbierano datki na pomoc ofiarom niedawnych osunięć ziemi na Filipinach. Zgodnie z tradycją podczas liturgii ojciec święty obmył nogi dwunastu mężczyznom na pamiątkę gestu Jezusa uczynionego wobec apostołów podczas Ostatniej Wieczerzy.