Sposób w jaki zostały przedstawione w "Niewinności muzułmanów" fakty, miał na celu wywołanie skandalu w świecie muzułmańskim – uważa egipski islamolog.
Liban, w którym przed tygodniem gościł Benedykt XVI, w miniony piątek ponownie stał się areną muzułmańskich protestów przeciwko znieważaniu Mahometa.
Kryzys gospodarczy, prawa człowieka, wolność religijna, dialog ekumeniczny i religijny – to tematy, które podejmuje Zgromadzenie Ogólne Wspólnoty Kościołów Protestanckich Europy (CCPE). Reprezentanci ponad stu luterańskich, reformowanych, metodystycznych i innych wspólnot odwołujących się do reformacji obradują w dniach 20-26 września we Florencji.
W niemieckich landach trwa dyskusja o wprowadzeniu nauczania koranicznego jako nauki religii dla dzieci miejscowych muzułmanów. Takie rozwiązanie ma wkrótce być wprowadzone w Kraju Saary, gdzie władze krajowe spotkały się z miejscowymi biskupami katolickim, aby przedyskutować z nimi ten projekt.
Przedstawiciel uniwersytetu al-Azhar, prestiżowej uczelni sunnickiego islamu w Kairze, podziękował Watykanowi za apel o poszanowanie wiary, świętych ksiąg i wielkich postaci symbolicznych wszystkich religii.
Salafici stanowią zagrożenie dla Tunezji, a po ataku na ambasadę USA w Tunisie władze muszą się nimi poważnie zająć - powiedział szef rządzącej w Tunezji umiarkowanie islamistycznej Partii Odrodzenia, Raszid Ghannuszi.
Dlaczego nas obrażają, naszą religię, proroka, Boga, który jest stwórcą nas wszystkich? - pyta imam Abdelwahab Bouali, z Ligi Muzułmańskiej w RP
Sąd w stanie Ohio uznał w czwartek, że grupa szesnastu członków radykalnego odłamu amiszów jest winna "przemocy motywowanej nienawiścią". Oskarżeni m.in. brutalnie obcinali brody i włosy innym członkom tej wspólnoty religijnej, by zmusić ich do posłuszeństwa.
Jesteśmy przeciwni promowaniu treści ateistycznych i podejmiemy konkretne kroki – zapewnił dziś senator Kazimierz Jaworski na konferencji prasowej zwołanej w związku z informacjami, że w Rzeszowie pojawią się billboardy z ateistycznymi hasłami np. "Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę” czy „Jesteś ateistą - nie jesteś sam”. Plakaty mają zawisnąć już w listopadzie w centralnych punktach miasta i przed kościołami.
Muzułmańscy i arabscy przywódcy potępili w środę karykatury proroka Mahometa we francuskim piśmie jako kolejną obrazę swej wiary, lecz jednocześnie zachęcali ludzi do unikania gwałtownych reakcji i do protestowania w sposób pokojowy.