Zawieszenie broni, otwarcie korytarzy humanitarnych, a także uwolnienie przetrzymywanych zakładników...
Od kilku miesięcy Watykan zalewa lawina listów. Franciszek zapewnia o swej bliskości ze światem, a świat mu tę bliskość odwzajemnia.
Również papieskie akademie muszą przejść przez misyjną transformację, której Papież Franciszek usiłuje poddać współczesny Kościół. Ojciec Święty pisze o tym w przesłaniu z okazji publicznego posiedzenia tych akademii.
Biblioteka Watykańska podpisała dziś umowę z Japońskim Instytutem Humanistycznym w celu zgłębienia przechowywanej w Watykanie dokumentacji dotyczącej prześladowania chrześcijan w Japonii w XVII i XVIII w.
Drastycznie wzrosła liczba śmiertelnych ofiar zamachu terrorystycznego na kościół katolicki w Nigerii.
W jaki sposób głosić Ewangelię, by trafiała do ludzkich serc? Jak przygotować dobrze młodzież do sakramentu pokuty i pojednania?
O zrezygnowanie z budowy Muru Bezpieczeństwa w leżącej niedaleko Betlejem dolinie Cremisan zaapelowali do izraelskich władz katoliccy biskupi z międzynarodowej grupy koordynującej pomoc dla Ziemi Świętej.
Mimo licznych we Włoszech przykładów nieuczciwości nic nie może nas „okraść z nadziei” – powiedział przewodniczący episkopatu tego kraju, posługując się ulubionym zwrotem Papieża Franciszka.
Z Bożym błogosławieństwem i życzeniami szczęśliwej drogi Jolanta i Zbigniew Janczak z Miłosławia (archidiecezja gnieźnieńska) wyruszyli 28 stycznia w pieszą pielgrzymkę do Rzymu – na kanonizację papieży bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. Idą, by podziękować za papieża Polaka i wszystko, co zrobił dla Polski.
Słowo Boże w specjalnym, "bojowym" wydaniu trafi do żołnierzy, bo coraz częsciej chcą miec do niego dostęp.