Wcześniej był jednym z tych, którzy w stanie Orissa bezcześcili kościoły i znęcali się nad wyznawcami Chrystusa.
W Łodzi zakończyła się dwudniowa Arena Młodych - wydarzenie ewangelizacyjne, które w tym roku zgromadziło 12 tys. osób .
Nasza pomoc jest im niezbędna – przekonuje ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.
„Nie ma żadnych przekonujących dowodów ich winy, a cała sprawa jest wyraźnie spreparowana”.
"Większość ludzi w społeczeństwie stała się bardzo niestabilna. Zaczęła uważać, że całe życie publiczne polega na rozszerzaniu praw."
Młodzi często nie zdają sobie sprawy ile zła mogą wyrządzić drugiemu poprzez złe używanie mediów społecznościowych.
Odpowiedzialność za przygotowanie wytycznych w sprawie ochrony nieletnich nadal spoczywa na poszczególnych episkopatach i zakonach.
Wyraźnie pokazuje to, że życie ludzkie na Północy i Południu naszego globu nie ma takiego samego znaczenia.
Napisany przez Prymasa w 1956 r. tekst zawierzenia „projektuje” życie społeczne Polaków na kolejne tysiąclecia.
Papież odprawił rano Mszę w kaplicy Domu św. Marty, po czym, jak ma w zwyczaju, pozdrowił każdego z jej uczestników. Ze względu na lekką niedyspozycję odwołał jednak dzisiejsze oficjalne audiencje. Natomiast spotkania w Domu św. Marty odbywają się zgodnie z planem. Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostoskiej Matteo Bruni.