„Trwający i zjednoczeni na modlitwie razem z Maryją” – to temat wydarzenia, które łączy dzisiaj na modlitwie Papieża Franciszka z głównymi sanktuariami maryjnymi na pięciu kontynentach. Ojciec Święty, obecny przed Grotą z Lourdes, w Ogrodach Watykańskich zaprasza do wspólnego błagania w domach i w rodzinach o zakończenie pandemii.
Możemy powiedzieć - pisze Franciszek - że wspólnie przeżyliśmy godzinę płaczu Pana.
W Kodniu nad Bugiem odbył się pogrzeb o. prof. Wacława Hryniewicza OMI, cenionego w Polsce i na świecie teologa i ekumenisty.
Siostry zakonne i duchowni różnych zgromadzeń zakonnych nagrali wspólnie Sekwencję do Ducha Świętego. Ich śpiew zapiera dech w piersiach.
Po skromnym otwarciu sezonu i tygodniach niepewności wiadomo: Pielgrzymka Motocyklistów diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbędzie się. I to już za tydzień!
W 1620 roku uchronił Holeszów przed grabieżą i spaleniem, wychodząc procesjonalnie naprzeciw nadciągającym wojskom lisowczyków.
Wyrok dla Ladislasa Ntaganzwa, oskarżonego o eksterminację ludności Tutsi i osobiste zarządzenie masakry ponad 200 000 cywilów w jednej z parafii w kwietniu 1994 r.
Na terenie parafii, w której posługiwał porwany w 2018 r. misjonarz Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, ks. Pierluigi Maccalli, nieznani sprawcy zniszczyli górujący nad wioską metalowy krzyż. Miejscowi podejrzewają islamskich bojowników, którzy sieją postrach w tym regionie Nigru.
„Covid-19 znaczy koniec pewnej epoki. Teraz jest czas, aby rozważyć, jak powinien wyglądać świat po pandemii” – powiedział w wywiadzie dla L'Osservatore Romano Adolfo Peréz Esquivel. W 1980 r. otrzymał on pokojową Nagrodę Nobla za obronę praw człowieka podczas reżimu wojskowego w Argentynie. Dziś pomimo sędziwego już wieku, 88 lat, jest obrońcą ludów tubylczych w Ameryce Łacińskiej.
Sudański biskup apeluje do świata.