Policja zatrzymała mężczyznę, który wszedł do biura poselskiego Tomasza Kostusia (PO) i groził parlamentarzystom - poinformował PAP Karol Brandys z biura prasowego KW Policji w Opolu.
Chciałbym poprosić pana Timmermansa, żeby przestał z taką butą i arogancją wypowiadać się o Polsce i do Polski, i do Polaków - mówił w środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Dodał, że Polacy oczekują i "kategorycznie domagają się" szacunku.
Mateusz Kijowski zapowiedział w środę, że odchodzi z Komitetu Obrony Demokracji, bo - jak podkreśla - stowarzyszenie, któremu liderował, odeszło od wartości, które mu przyświecały w momencie założenia. Kijowski nie zdradza swoich planów na przyszłość.
Działania KE pokazują jej jednoznaczne zaangażowanie po stronie opozycji, są wtrącaniem się w polskie sprawy i skandaliczną próbą zdestabilizowania sytuacji politycznej w Polsce - ocenił europoseł PiS Tomasz Poręba decyzję KE ws. reformy polskiego sądownictwa.
45 proc. badanych uważa, że powinno się odbyć w Polsce referendum na temat przyjmowania uchodźców z krajów muzułmańskich, a 34 proc. chciałoby się wypowiedzieć w sprawie reformy edukacji - wynika z sondażu CBOS "O czym Polacy chcieliby się wypowiedzieć w referendum?".
Warszawska prokuratura okręgowa prowadzi postępowanie sprawdzające ws. ubiegłotygodniowej wypowiedzi w trybuny sejmowej lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego. Trafiło do niej pięć zawiadomień od osób prywatnych.
- To pełne zabezpieczenie przed powodzią dla Krakowa i regionu - podkreśliła.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński pozwał byłego prezydenta Lecha Wałęsę. Zarzuca mu naruszenie dobrego imienia i godności osobistej oraz domaga się przeprosin m.in. za zarzut, że J. Kaczyński jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską.
Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski o przyznanie środków z programu "Rodzina 500 Plus" na kolejny okres zasiłkowy - poinformowała w poniedziałek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
Jak emocje wokół reformy sądownictwa przekładają się na poparcie partii politycznych?