Na skwerze Pamięci na warszawskiej Woli w sobotę wieczorem rozpoczęły się uroczystości upamiętniające ofiary niemieckiego ludobójstwa na mieszkańcach tej dzielnicy w sierpniu 1944 r. Po ich zakończeniu uczestnicy przejdą na Cmentarz Powstańców Warszawy.
Od dziecka grają i śpiewają po góralsku. Zainspirowane pracą nad oratorium "Równoj ku Górze" trzy góralki z parafii w Miętustwie koło Czarnego Dunajca nagrały pierwszą płytę "Weselić świat cały". Premiera odbyła się na Bachledówce.
W sobotnie popołudnie w wielu miejscach nadal będzie padał deszcz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. W nocy, na krańcach wschodnich, możliwe mgły.
W bibliotece w Marcinkowicach odbyła się promocja książki Adama Tomczyka, pisarza i regionalisty z Żabna, zatytułowanej "Zapach dolarów".
Ponad 100 wizyt krajowych i zagranicznych, niemal 70 wydarzeń o charakterze międzynarodowym, które odbyły się w Polsce, 6 zgłoszonych inicjatyw ustawodawczych, kilkadziesiąt przyznanych awansów generalskich - złożyło się na ósmy rok prezydentury Andrzeja Dudy.
"Pragnę przekazać najserdeczniejsze wyrazy współczucia Rodzinie Górnika, który tragicznie zginął dziś w kopalni Ruda Ruch Bielszowice".
Powstanie Warszawskie to był dla ks. Stefana Wyszyńskiego czas wielkiego hartu, doświadczeń w ekstremalnych warunkach i myślę, że dzięki temu potem wszystkie inne dramatyczne przeżycia, które go spotkały, łatwiej mu było znieść - mówi zastępca dyrektora Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego Grzegorz Polak.