Obowiązujące przepisy dają możliwość nieobsługiwania klientów bez maseczek. Właściciel lub obsługa sklepu powinni na to zareagować. Mogą też wezwać odpowiednie służby - przypomniał rzecznik prasowy ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 300 osób, w tym 129 na Śląsku. Zmarło kolejnych 16 chorych – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii potwierdzono koronawirusa u 32 527 osób, a 1 375 zmarło.
Do tej pory wyzdrowiało 17 573 pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W szpitalach z powodu koronawirusa przebywa 1 936 osób, pod respiratorem jest 68 chorych - poinformowało we wtorek rano Ministerstwo Zdrowia.
Minionej doby wśród zakażonych wcześniej pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej odnotowano blisko 200 ozdrowieńców, a wśród załogi Polskiej Grupy Górniczej - ponad 60. 10 nowych ozdrowień stwierdzono też wśród pracowników Węglokoksu Kraj.
Prezydenci Polski i USA, Andrzej Duda i Donald Trump, będą mówić w środę w Waszyngtonie o szczegółach dotyczących obecności wojsk USA w Polsce - mówił we wtorek szef MON Mariusz Błaszczak, który będzie towarzyszył prezydentowi Dudzie podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych.
Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej mechanizmy tarczy antykryzysowej zadziałały; udało się ochronić wiele miejsc pracy - powiedziała w poniedziałek minister rodziny Marlena Maląg. Zaznaczyła, że rząd pamięta także o wsparciu osób, które zostały bez pracy.
Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec maja 2020 r. wyniosło 1.087,4 mld zł, czyli o 10,2 mld zł (+0,9 proc.) więcej mdm - podał resort finansów w szacunkowych danych.
Adam Małysz poinformował w poniedziałek, że jest zakażony koronawirusem. "Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo" - napisał w mediach społecznościowych jeden z najlepszych skoczków narciarskich w historii, a obecnie dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej PZN.
Rząd premiera Mateusza Morawieckiego na przełomie maja i czerwca popierało 44 proc. Polaków, a sprzeciw wobec niego deklarowało 32 proc. - wynika z sondażu CBOS. 50 proc. badanych jest zadowolonych, że Mateusz Morawiecki stoi na czele rządu; niezadowolonych jest 37 proc. ankietowanych.
Na początku epidemii byliśmy atakowani za to, że za mało kupujemy, dzisiaj za to, że w ogóle kupiliśmy. To niestety część kampanii wyborczej - uważa minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Czasem mam dość, szczególnie ataków na rodzinę, ale wchodząc do rządu, wiedziałem, że jestem częścią szerszej układanki - mówi w wywiadzie dla PAP.