Modlitwami w meczetach oraz w katolickich i protestanckich kościołach za ofiary zamieszek zakończono trwający od 10 stycznia strajk powszechny w Gwinei.
Także wpodczas tegorocznego Wielkiego Postu amerykańscy biskupi prowadzą radiowe rekolekcje po angielsku i hiszpańsku.
Młodzież w Melbourne wyszła na ulice by pomagać najbardziej potrzebującym i opuszczonym.
Wielki Post w Peru upływa pod znakiem solidarności z powodzianami i obrony rodziny.
W stolicy Chile trwa wielkopostna kampania wspierania ubogich dzieci. Charytatywna inicjatywa pod hasłem "Kiedy nas to poruszy" jest tam już organizowana po raz 24.
O wspólne podejmowanie wielkopostnych praktyk pokutnych zaapelował do katolików i do chrześcijan innych wyznań prawosławny metropolita rumuński Europy Zachodniej i Południowej.
Watykańska delegacja brała udział w obradach konferencji w Oslo, która zakończyła się 23 lutego porozumieniem o zakazie używania amunicji kasetowej.
Jako bardziej niż krytyczną określił sytuację w Libanie kard. Nasrallah Pierre Sfeir. Przestrzegł przed dalszą eskalacją przemocy. Z niepokojem zauważył, że partie polityczne zamiast podejmować dialog zaczynają się zbroić.
Po raz pierwszy do Ziemi Świętej udali się wspólnie biskupi niemieccy. Pielgrzymka ordynariuszy wszystkich 27 diecezji ma być znakiem solidarności z mieszkającymi tam chrześcijanami.
System ochrony zdrowia ma wiele luk i nie jest w stanie zaradzić wszystkim potrzebom pacjentów ani za wszystko zapłacić. Musimy jako chrześcijanie odkryć na nowo Ewangelię i zaproszenie Chrystusa: "Byłem chory, a przyszliście do mnie" - powiedział w wywiadzie dla Naszego Dziennika kard. Javier Lozano Barragán, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.