Stabilizacja i pogłębianie wiary to priorytety Kościoła katolickiego na Ukrainie. Tak w rozmowie dla radia Watykańskiego stwierdził bp. Marcjan Trofimiak ordynariusz łucki, wiceprzewodniczący Episkopatu Ukrainy.
Kościół na Ukrainie ma zachowywać jedność w różnorodności, by stawiać czoło następstwom ateistycznego komunizmu. Mówił o tym Papież do tamtejszych biskupów łacińskich, przybyłych z wizytą ad limina Apostolorum (24-30 września).
O relikwiach można mówić dopiero po beatyfikacji lub kanonizacji osób, których one dotyczą - powiedział prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Kard. José Saraiva Martins wskazał, że ta zasada dotyczy także sługi Bożego Jana Pawła II.
Organizatorzy turystyki i wszyscy turyści winni się troszczyć, by w tej dziedzinie respektowano zawsze prawa i godność kobiet. Zawraca na to uwagę kard. Tarcisio Bertone w przesłaniu na Światowy Dzień Turystyki.
Muzea Watykańskie zainaugurowały nową przestrzeń wystawową dla zbiorów filatelistycznych i numizmatycznych. Uroczystego otwarcia dokonał 25 września przewodniczący Papieskiej Komisji do spraw Państwa Watykańskiego a zarazem przewodniczący Gubernatoratu, abp Giovanni Lajolo.
27 września w ośrodku transmisyjnym rozgłośni w Santa Maria di Galeria pod Rzymem została odprawiona uroczysta Msza św. z okazji zbliżającego się patronalnego święta Radia Watykańskiego (29 września).
W Brukseli obraduje XIV kolokwium Europejskiej Konferencji Rozgłośni Chrześcijańskich. Do tej organizacji pozarządowej należy 650 stacji z 15 krajów naszego kontynentu.
Żaden polityk nie miał takiego zapału do obrony chrześcijaństwa, jak Chirac do obrony laickości - powiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą Roberto de Mattei, szef miesięcznika Radici Cristiane, doradca w rządzie Silvio Berlusconiego.
Przywódcy Kościoła episkopalnego - amerykańskiej gałęzi Wspólnoty Anglikańskiej - nie będą więcej wyświęcać homoseksualistów na księży. Nie będą też aprobowali błogosławieństw udzielanych przez duchownych parom jednopłciowym. Te ustępstwa mają zapobiec rozłamowi wśród anglikanów na świecie - podał Dziennik.
Abp Tadeusz Kondrusiewicz przez 16 lat postacią numer jeden Kościoła katolickiego w Rosji, metropolitą archidiecezji Matki Bożej w Moskwie. W rozmowie z KAI hierarcha mówi o swoich sukcesach i porażkach, wśród których wymienia brak pozytywnego dialogu z Cerkwią, która wciąż zarzuca prozelityzm naszemu Kościołowi.