Student politologii Alexandre Bissonnette jest jedynym podejrzanym o przeprowadzenie w niedzielę ataku na meczet w kanadyjskim mieście Quebec - podały w poniedziałek media, powołując się na policję. W zamachu sześć osób zginęło, a 8 odniosło rany.
Szefowa nacjonalistycznego Frontu Narodowego Marine Le Pen wysunęła się na czoło sondażu przed wiosennymi wyborami prezydenckimi we Francji. Głosowałoby na nią w pierwszej turze 25 proc. Francuzów, a na konserwatywnego Francois Fillona - 22 proc.
Mohamed Khadir i Alexandre Bissonnette - to według serwisu francuskiego publicznego nadawcy CBC nazwiska zamachowców, którzy w niedzielę przeprowadzili atak na meczet w kanadyjskim mieście Quebec. W zamachu sześć osób zginęło, a osiem odniosło rany.
Prezydent USA Donald Trump ogłosił w poniedziałek na Twitterze, że we wtorek wieczorem czasu waszyngtońskiego poda nazwisko swojego kandydata do Sądu Najwyższego. Podjął już decyzję, kto nim będzie. Zapowiedział, że chodzi o "bardzo szanowaną" osobę.
Wyższe niż w Polsce zarobki, łatwość w znalezieniu pracy oraz stabilność zatrudnienia - to m.in. powody, dla których Polacy coraz częściej decydują się na pracę w Czechach.
"Brzmieli tak, jakby mieli akcent z Quebec" - powiedział w Radio Canada jeden ze świadków strzelaniny, do jakiej doszło w tamtejszym meczecie. Świadek, który pragnął zachować anonimowość, powiedział, że napastnicy wołali: "Allahu akbar".
Nie żyje Brunhilde Pomsel - była sekretarka ministra propagandy III Rzeszy Josepha Goebbelsa. Kobieta zmarła w piątek w wieku 106 lat, w domu starców w Monachium - podały w poniedziałek niemieckie media. Twierdziła, że nic nie wiedziała o zbrodniach.
Określenie „przyszła mama” (expectant mother) może urazić osoby transgenderowe, dlatego należy je zastąpić terminem „osoba w ciąży” (pregnant people) - takie zalecenie wydało swoim pracownikom Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne (BMA). Wewnętrzny okólnik wymienia także inne określenia, które mają być zastąpione w sposób zacierający różnice płciowe - donosi „The Telegraph”.
Rosyjska prasa pisze w poniedziałek o ostrożnym optymizmie ekspertów po rozmowie telefonicznej prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina. Eksperci oceniają, że zniesienie sankcji nie nastąpi prędko, ale dodają, że "zaczęto odmrażać dialog".
Podczas przeprowadzonej w niedzielę rozmowy telefonicznej prezydent USA Donald Trump i król Arabii Saudyjskiej Salman poparli tworzenie tzw. stref bezpieczeństwa w Syrii i Jemenie i opowiedzieli się za przeciwdziałaniem "destabizujących poczynań" Iranu.