Do czynnego udziału w odbudowie ojczyzny zaapelowała do wiernych rada stała episkopatu Demokratycznej Republiki Konga.
Biskupi z włoskiego regionu Marche rozpoczęli wizytę "ad limina Apostolorum". Wśród obecnych wyzwań duszpasterskich przewodniczący lokalnego episkopatu, abp Luigi Conti, dostrzega potrzebę ożywienia religijności tradycyjnej oraz wypracowania nowych form duszpasterstwa młodzieżowego i powołaniowego.
Miliard katolików wezwały do włączenia w globalną kampanię przeciwko ubóstwu Caritas Internationalis oraz Międzynarodowa Korporacja na rzecz Rozwoju i Solidarności (CISDE). Celem akcji jest wywarcie nacisku na kraje bogate, by wywiązały się z podjętych zobowiązań, gdy chodzi o wykorzenienie światowej biedy.
Gdyby święty Walenty żył, cieszyłby się zapewne widząc, jak każdego roku 14 lutego zakochani obdarzają się kwiatami. Jak głosi legenda, sam chętnie rozdawał kwiaty przechodzącym koło jego ogrodu w Umbrii.
Profesor Ariel Toaff, autor książki o rytualnych mordach dokonywanych przez Żydów broni swojej tezy - napisała Rzeczpospolita.
"Szczęśliwej aborcji" - życzenia tej treści składać sobie mogą (a kto wie, czy już nie składają) Brytyjczycy na Boże Narodzenie - napisała Rzeczpospolita.
„Największym rasistą i zabójcą czarnoskórych obywateli Ameryki jest aborcja" - twierdzi Day Gardner, przewodnicząca ogólnokrajowej, afro-amerykańskiej organizacji broniącej poczętego życia.
Portugalski Kościół będzie nadal ustawicznie prowadził pracę nad oświecaniem sumień, ucząc opowiadać się za ludzkim życiem, a przeciwko narastającej kulturze śmierci.
Starożytnym drogom prowadzącym do Rzymu, Jerozolimy i Santiago de Compostela poświęcony jest włoski kongres teologiczno-duszpasterski Rzymskiego Dzieła Pielgrzymkowego.
Wystawę z okazji setnej rocznicy urodzin abp. Wołodymyra Sterniuka otwarto 11 lutego w lwowskim muzeum historii religii.