W kościele ciągle za dużo jest specjalistów od nakładania szminki. Brakuje specjalistów od zmywania makijażu.
By dać innym nadzieję nie wystarczą ogólniki, choćby najpiękniejsze. Trzeba dostrzec człowieka. To tym bardziej ważne, im w trudniejszej znajduje się on sytuacji.
O wychowaniu mówi się nieraz, że jest sztuką. Ważne by pamiętać, że zarezerwowana nie tylko dla artystów.
Sprawiedliwość – jeśli ma być sprawiedliwością – musi zachowywać standardy postępowania identyczne dla każdego. Bez względu na rodzaj zła, które zostało popełnione.
Oczywiście - odpowiedziałem - Pan Bóg ma duże poczucie humoru. Ale - dodałem - tylko wtedy, gdy nie musi razem z ludźmi płakać nad ich niedolą.
Już dawno mogły być na zasłużonej emeryturze. Chciały jednak nadal służyć Afryce.
Może nie brak czasu jest problemem, ale umiejętne z niego korzystanie?
Od naruszenia poważnego obowiązku moralnego do faktycznej woli wyrzeczenia się wiary droga jest daleka. A świadomość, że są w Polsce media, które tej sprawy nie przemilczą, powinna skłaniać do szczególnej roztropności.
Niebo jest dla ludzi o szerokich horyzontach, choćby nawet skończyli tylko dwie klasy podstawówki.
Z ewangelicznego rozwiązania wynikają same korzyści. Pod warunkiem zastosowania go w całości.