Władze Pakistanu potwierdziły, że wśród co najmniej 2200 ludzi zabitych na terytorium kraju w atakach samolotów bezzałogowych USA co najmniej 400 osób to cywile - poinformowała w sobotę agencja Reuters, powołując się na raport ONZ na ten temat.
Drugi dzień Oazy Modlitwy diecezji łowickiej, jaka odbywa się w Nowym Mieście nad Pilicą, poświęcony jest modlitwie.
Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej prof. Tadeusz Słomka podjął decyzję o skierowaniu do komisji etyki sprawy prof. Jacka Rońdy, w związku z jego ostatnimi wypowiedziami - poinformował w sobotę rzecznik uczelni Bartosz Dembiński.
Od niedzieli do połowy grudnia pociągi Kolei Śląskich będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy. Korekty są skutkiem prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe - podał przewoźnik.
Modlitwa różańcowa, Eucharystia oraz okolicznościowy spektakl teatralny stanowią program bydgoskich obchodów 29. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W sobotę wierni zgromadzą się w Sanktuarium Nowych Męczenników na Wyżynach, skąd kapłan wyruszył 19 października 1984 roku w swoją ostatnią drogę.
Sąd apelacyjny w Mediolanie zakazał w sobotę byłemu premierowi Włoch Silvio Berlusconiemu pełnienia funkcji publicznych przez dwa lata za oszustwa podatkowe w jego telewizji Mediaset przy zakupie praw do emisji. Obrona zaskarży ten wyrok w Sądzie Najwyższym.
Australijska armia poinformowała w sobotę, że prowadzi śledztwo mające ustalić, czy jeden z pożarów, szalejących na południowym wschodzie kraju, mógł zostać wzniecony w wyniku użycia materiałów wybuchowych podczas wojskowych ćwiczeń.
Bez tego wynalazku nie byłoby smartfonów, laptopów i współczesnej elektroniki. Technologia wytwarzania monokryształów początkowo była tylko ciekawostką. Dziś jej twórca Jan Czochralski - w ojczyźnie mało znany - jest najczęściej cytowanym polskim uczonym.
Stany Zjednoczone zdecydowanie wezwały w piątek reżim syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada, by pilnie umożliwił konwojom z pomocą humanitarną dostarczenie żywności cywilom na znajdujących się pod kontrolą rebeliantów przedmieściach Damaszku.
Konserwatorzy uratowali przed całkowitym zniszczeniem kilkanaście barokowych rzeźb z dawnego wyposażenia klasztoru Benedyktynów w Tyńcu. Zdemontowane prawdopodobnie w latach powojennych, mają wrócić na swoje pierwotne miejsce - informuje "Dziennik Polski".