Kościół prawosławny w Grecji chce mieć większy udział w przygotowywaniu podręczników szkolnych.
Dialog międzyreligijny uczy nas uważać, by w szkołach, na uniwersytetach, w mediach, a zwłaszcza w kazaniach nie przedstawiać w złym świetle religii wyznawanej przez innych. Uczy nas także nie poniżać przekonań religijnych drugiego człowieka i traktować różnice etniczne, kulturowe czy światopoglądowe za bogactwo, a nie zagrożenie.
W siedzibie Caritas Polska w Warszawie rozpoczęła się dwudniowa, międzynarodowa konferencja naukowa towarzyszącą odbywającemu się w stolicy Szczytowi Klimatycznemu. Wydarzenie odbywa się pod hasłem: „Współpraca duchowieństwa na rzecz sprawiedliwości klimatycznej”.
W Warszawie rozpoczyna się cykl debat zatytułowanych „Myśląc z Wojtyłą...”. Spotkania te mają stanowić przygotowanie do kanonizacja bł. Jana Pawła II.
"Biskupi i kapłani z meksykańskiego stanu Michoacán nie czują się zagrożeni przez działania jakiejkolwiek grupy. Owszem, doświadczamy takiego samego ryzyka jak wszyscy inni mieszkańcy przemieszczający się z miejsca na miejsce. Naszym zadaniem jest bowiem docieranie do wspólnot, by ostrzegać wiernych, ale i pocieszać nasz lud".
W ostatnich dniach Roku Wiary z pielgrzymką do grobów apostołów Piotra i Pawła przybyli duszpasterze polskiej emigracji z całego świata. Przez cztery dni będą dzielić się doświadczeniami pracy na obczyźnie, a także wspólnie modlić się i przemierzać najważniejsze miejsca Wiecznego Miasta.
Skuteczność apostolstwa zależy od modlitwy oraz intensywnego i stałego życia sakramentalnego – czytamy w papieskim przesłaniu na międzynarodowe sympozjum o myśli teologicznej św. Josemarii Escrivy de Balaguera. Zostało ono zorganizowane przez Papieski Uniwersytet św. Krzyża na zakończenie Roku Wiary.
Na prywatnej audiencji Papież Franciszek przyjął premiera Bahamów Perry’ego Gladstone’a Christie. Karaibski polityk odwiedził Watykan w drodze powrotnej ze szczytu Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, jaki odbył się w Kolombo na Cejlonie.
Franciszek zadzwonił do włoskiego filozofa i pisarza, Maria Palmaro, który wraz z Alessandrem Gnocchim napisał serię artykułów krytycznie oceniających nowy pontyfikat.
W Lambeth Palace, czyli głównej rezydencji zwierzchnika Kościoła Anglikańskiego, będzie posługiwać katolicka wspólnota Chemin Neuf.