Kościół wspomina 20 września św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
„Święty Jan Paweł II i jego Europa” – to tytuł nowego albumu przygotowanego m.in. przez znanego papieskiego fotografa Grzegorza Gałązkę. Autor ponad stu albumów ze zdjęciami Papieża postanowił przybliżyć słowem i obrazem, myśl wielkiego Polaka na temat Europy. W Rzymie odbyła się prezentacja tego dzieła.
„Tożsamość, nacjonalizm i uniwersalizm w świetle Biblii”. Pod takim hasłem na Papieskim Uniwersytecie Comillas w Madrycie trwają XV Dni Teologiczne. Bierze w nich udział m.in. kard. Peter Turkson, prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.
Sekretarz ds. sił lądowych w Pentagonie, Mark Esper ocenił w środę w wywiadzie dla AFP, że Polska nie jest jeszcze gotowa na "Fort Trump", czyli umiejscowienie na jej terytorium bazy wojsk USA. Proponowany teren jest niewystarczająco przestronny - wskazał.
Premier Włoch Giuseppe Conte powiedział po środowym spotkaniu na nieformalnym szczycie UE w Salzburgu, że rozważana jest możliwość wnoszenia wkładu finansowego przez kraje, które nie przyjmują migrantów. Jak dodał, niektóre kraje już wyraziły taką gotowość.
Z dziewięcioprocentowej stawki podatku skorzystają tylko spółki o niskiej rentowności. Część firm straci ulgę - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".
Brytyjska premier Theresa May zaapelowała podczas szczytu Unii Europejskiej w Salzburgu do liderów pozostałych 27 państw Unii, by porzucili "nieakceptowalne" żądania ws. Brexitu i przypomniała, że ponoszą odpowiedzialność za wypracowanie porozumienia.