Przypomniał o tym przedstawiciel litewskiej Caritas. Odniósł się tym samym do wprowadzonego w ubiegłym tygodniu w Wilnie zakazu żebractwa i dawania jałmużny.
Linas Kukuraitis, dyrektor katolickiej instytucji charytatywnej, przypomniał, że żebracy byli jeszcze wcześniej, niż powstały miasta, podobnie jak ci, którzy przychodzili im z pomocą. Burmistrz Wilna, Arturas Zuokas uznał, że żebracy naruszają wizerunek tego miasta i sam na rowerze postanowił zbadać, czy zakaz jest respektowany. Nie omieszkał pouczyć polskich turystów, że dawanie pieniędzy żebrakom jest tu przestępstwem karanym mandatem do 770 dolarów.
Caritas szacuje się, że w stolicy Litwy jest 10 tys. żebraków. Włóczęgostwo i bezdomność wzmogły się jeszcze bardziej w ostatnich latach, gdy Litwę dotknął wyraźny kryzys społeczno-gospodarczy. Rada miasta w odpowiedzi na katolicki protest złagodziła stanowisko i poinformowała, że zakaz dawania jałmużny nie będzie egzekwowany w pobliżu kościołów. Władze Wilna zamierzają jednak zdecydowaniej egzekwować prawo po Nowym Roku.
To najpoważniejsze walki wewnątrz Syrii od 2020 r. Zginęło w nich już ponad 250 osób.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.