„Pragniemy zanieść Janowi Pawłowi II nasze cierpienia, aby wyjednał nam wewnętrzny pokój”. W ten sposób wyjaśnił swoje intencje jeden z pielgrzymów, którzy przybyli do Bogoty, by modlić się przy relikwiach błogosławionego Papieża Polaka. Do poniedziałku ampułka z krwią Jana Pawła II peregrynuje po Kolumbii.
Cytowany przez agencję EFE Francisco Javier Cardona należał do kilkudziesięcioosobowej grupy rodziców tzw. desaparecidos, czyli osób, które, porwane przez grupy zbrojne, zaginęły bez wieści. Jego syna i drugiego kolegę spotkał ten los w 1998 r. Obecnie pielgrzymi należący do stowarzyszenia Madres de la Candelaria modlą się za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II również o to, by ich dzieci odnalazły się, żywe czy martwe, a Kolumbia odzyskała pokój.
Nie przez przypadek zatem towarzyszący peregrynacji relikwii ks. Sławomir Oder, postulator w sprawie kanonizacyjnej, wygłosił w katedrze w Bogocie konferencję o cierpieniu Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981 r. Przypomniał zarazem o jego przebaczeniu zamachowcowi. Jak zaznacza agencja, wśród pielgrzymów nawiedzających relikwie nie zabrakło też osób, które odzyskały wolność z rąk rebeliantów.
Unieważnianie wyborów, plany wyłączania mediów społecznościowych, lekceważenie wyborców...
Prezydent po rozmowie z sekretarzem obrony Stanów Zjednoczonych Petem Hegsethem.
Minister Kosiniak-Kamysz: Sojusz polsko-amerykański nigdy nie był tak silny jak teraz.
Trzeba zakończyć tę wojnę - mówił też o sytuacji na Ukrainie.
Trump: Rosja od dawna mówiła, że nie pozwoli na Ukrainę w NATO, ja chcę tylko zakończenia wojny.
Armia Krajowa była najlepiej zorganizowanym podziemnym wojskiem w okupowanej Europie.